Про екологічне та патріотичне виховання молоді говорили в Чорнобильському культурно-інформаційному центрі Чернігівської області
Рівно рік тому на теренах Чернігівщини розпочав свою роботу перший Чорнобильський культурно-інформаційний центр. З цієї нагоди 6 вересня в обласному Палаці дітей та юнацтва відбувся круглий стіл «Екологічне і патріотичне виховання молоді в системі позашкільної освіти як складова подолання віддалених наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та соціального захисту осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Участь в обговоренні взяли перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун, депутат обласної ради Дмитро Іванов, головний спеціаліст відділу дошкільної, позашкільної та виховної роботи Управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Олійник, головний спеціаліст Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Андрій Пономаренко, головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» Галина Синявська, представники громадських організацій, закладів освіти міста Чернігова та області.
Валентин Мельничук, звертаючись до присутніх на заході, наголосив, що хоча вже більше третини століття відділяють нас від страшної Чорнобильської катастрофи, низка соціальних, економічних, медичних та технічних проблем, породжених її наслідками, людство відчуватиме ще довгий час.
Важливо зберегти пам’ять і спогади про учасників атомного фронту, які зробили все можливе, аби захистити Україну і світ від радіаційної біди. Не менш актуальною проблемою, за словами першого заступника голови обласної ради, є і просвітницька та роз’яснювальна робота серед населення, зокрема молоді, щодо того як протидіяти радіоактивному забрудненню та мінімізувати його негативний вплив, адже наша область є одним із найбільш постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонів. І в цьому напрямку велика роль належить саме Чорнобильському культурно-інформаційному центру, значну роботу якого за перший рік існування Валентин Мельничук особливо відзначив.
Основні напрями та результати діяльність Чорнобильського культурно-інформаційного центру Чернігівської області презентував його керівник Володимир Олексієнко. за його словами, ключовим завданням діяльності центру є інформування населення, насамперед дітей та молоді щодо основних аспектів радіаційної екології та безпеки, формування відповідальної поведінки та сприяння здоровому способу життя, а також виховання патріотизму та екологічної культури.
Варто відзначити, що список досягнень та здобутків Чорнобильського культурно-інформаційного центру за 2017-2018 навчальний рік виявився чималий.
Зокрема, було проведено 15 засідань радіоекологічного клубу «Сталкер», 16 занять школи «Юний еколог», 2 тематичні тренінги, надано майже 100 індивідуальних консультацій. Протягом року за підтримки центру було організовано 50 тематичних екскурсій, а також проведено обласний заочний конкурс «Вогняні історії», присвячений Дню пам’яті Чорнобильської трагедії. Про те, яке враження справила участь у цьому конкурсі на вихованців Деснянського ПНЗ «Центр творчості дітей та юнацтва», розповіла його очільниця Лідія Миронова.
Активно популяризується робота обласного осередку екологічного та патріотичного виховання і у ЗМІ: Чорнобильський культурно-інформаційний центр має власну сторінку на Фесбуці, де розміщується інформація про основні події, які в ньому відбуваються. Крім того, діяльність центру неодноразово висвітлювалась у теле- та радіопередачах місцевих мовників.
За рік роботи ентузіастами Центру було зібрано більше 200 експонатів для майбутнього музею Чорнобильської історії Чернігівщини, який незабаром планують створити.
Цікавим напрямом роботи є запис музичних проектів у Чорнобильській зоні відчуження, які центр проводить спільно із творчими колективами та виконавцями обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм і обласного Палацу дітей та юнацтва. Учасники круглого столу мали змогу переглянути низку зворушливих відео, які стали результатом цієї співпраці.
Після усіх виступів та обговорень учасники заходу оглянули експозицію Чорнобильського культурно-інформаційного центру, яка за рік роботи поповнились новими експонатами, та зробили фото на згадку про зустріч.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.