Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:03:44

Чернігівська поліція закликає не віддавати гроші сумнівним особистостям

28.08.2018   07:48Агенцiя

Вам подзвонили і представилися поліцейським, податківцем чи лікарем і попросили в лічені хвилини знайти велику суму грошей на лікування родича чи для так званого «розв’язання проблем» щодо кримінальних або податкових справ? Тоді ви на гачку шахраїв.

Якщо від вас хтось чекає на хабар, то дзвінок по телефону — не найкращий спосіб його отримати. А от шахраї, навпаки, дзвонять, лякають, спонукають віддати гроші, хутко їх забирають та одразу ж позбуваються сім-карти, з якої дзвонили вам.

Так, наприклад, було вчора із 62-річним чернігівцем, якому подзвонив невідомий та удав із себе слідчого прокуратури. Голос у слухавці ошелешив чоловіка інформацією, що його син начебто став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди.

Для того, щоб закрити кримінальну справу батькові, мовляв, потрібно заплатити 40 тисяч доларів. Чоловік вчинив правильно — звернувся до поліції. Наразі триває перевірка.

Пам’ятайте, що погоджуючись дати гроші службовій особі, ви порушуєте статтю 369 Кримінального кодексу України. Йдеться про статтю під назвою «обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі». Максимальна санкція покарання позбавлення волі на строк до десяти років із можливістю конфіскації майна.

Тим часом 79-річна чернігівка повірила приємному голосу зі слухавки, який запевнив стареньку, що її сину негайно потрібні гроші на лікування. Вона хутко зібрала докупи всі гроші, які мала — 2,5 тисячі євро та 5,5 тисячі гривень. По готівкуза лічені хвилини приїхав посередник. Лише тоді стривожене серце матері заспокоїлося, і невдовзі вона зателефонувала синові, аби заспокоїти і його. Тоді й дізналася, що в нього все добре, а історія з хворобою – вигадка мерзотників, які просто заволоділи грошима.

За обома фактами було відкрито кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України — шахрайство. Такі дії караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Здебільшого чернігівці не володіють інформацією про види шахрайства, а коли щось таке чують, то заспокоюють себе фразою: «Зі мною таке не станеться». Та це самообман. Описати середньостатистичну жертву шахраїв просто неможливо, бо для кожного віку та статі злодії мають окрему легенду.

Як не стати жертвою телефонних шахраїв?
1. Не вірте кожному, хто подзвонив вам. Навіть якщо людина знає ваше ім’я. Можливо, у співрозмовника під рукою є телефонний довідник або електронна база абонентів.
2. Якщо вам представилися працівником поліції і сказали, що треба дати грошей — дзвоніть 102. Але перед цим поцікавтеся, як звати вашого співрозмовника.
3. Якщо представилися лікарем і сказали, що сину потрібні гроші на лікування — дзвоніть 103 або безпосередньо в лікарню, у якій начебто ваш родич.
4. Якщо представилися працівником банку — йдіть у найближче відділення.
5. Ніколи не повідомляйте додаткову інформацію про себе, своїх родичів третім особам.
6. Не повідомляйте так званим працівникам банку фінансових даних, які прописані в договорах чи на пластикових карточках.
7. Покажіть ці правила своїм родичам, адже поки ви читаєте цю інформацію, шахраї можуть набирати номер ваших батьків, дідусів, бабусь тощо.

Поліція Чернігова вкотре звертається до громадян із закликом сумлінніше ставитися до своїх грошей та майна! Якщо ви знищите в зародку потуги телефонних шахраїв, то вам не доведеться потім сумувати за грошима, які родина зберігала роками «на чорний день». І у будь-якій ситуації, що згадана вище – дзвоніть в поліцію!


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.