Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:35:36

"Київська Русь": свято, що об’єднує

21.08.2018   09:34

Ювілейний Х Відкритий фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь» відбувся цими вихідними у стародавньому Любечі, що на Ріпкинщині. Його присвятили 27-й річниці Дня незалежності України та 1030-річчю хрещення Київської Русі-України.

Завітала на святкування і заступник голови ОДА Наталія Романова.

Цьогоріч родзинкою фестивалю був історичний перформанс про Любеч часів Київської Русі, що допоміг глядачам зануритися в атмосферу прадавньої минувшини.

Також у Любечі відкрили пам’ятник древлянському князю Малку Любечанину — батькові Малуші та Добрині Нікітича. До речі, скульптури, присвячені останнім, у селищі вже є.

Не обійшлося і без покладання квітів на Замковій горі до пам’ятного знаку на честь 900-річчя Любецького з’їзду князів.

Загалом програма була насиченою та різноманітною. Увесь день на стадіоні Любеча тривала театралізована концертно-видовищна програма за участю професійних та аматорських колективів області, гостей фестивалю, захоплюючі показові виступи клубів історичної реконструкції та бойових єдиноборств, кінного театру із «Соколиного хутора». Всі охочі мали змогу взяти участь у творчих майстер-класах, постріляти з лука, відвідати «Містечко майстрів» та оглянути виставкову експозицію козацької тематики. Для найменших учасників фестивалю працювали дитячі розважальні майданчики.

Для тих, хто хотів ближче познайомитися з історією Любеча, проведені екскурсії селищем.

Втім, день виявився не тільки цікавим, а й корисним: на Замковій горі голови Любецької та Михайло-Коцюбинської об’єднаних територіальних громад, голова Славутицької територіальної громади підписали Меморандум про партнерство та співробітництво, що сприятиме соціально-економічному зростанню та підвищенню добробуту громадян.


За інформацією Любецької ОТГ

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.