Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 червня, 14:39:14

Прокуратурою попереджено незаконне використання бюджетних коштів, виділених для закупівлі продуктів харчування для дитячих садків

20.08.2018   08:13Агенцiя

Вивченням прокуратурою стану дотримання законодавства при закупівлі продуктів харчування для дітей установлено, що органами місцевого самоврядування та одним з районних відділів освіти, в управлінні яких перебувають садки, без опублікування річного плану закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, укладено договори з суб’єктами господарювання на постачання продуктів харчування на загальну суму понад 400 тис. грн.

Встановлені порушення свідчать про недотримання принципів закупівель, визначених законом, зокрема відкритості та прозорості, що перешкоджає вільному доступу необмеженого кола потенційних постачальників товарів до інформації та можливості взяти участь у відповідній закупівлі.
   
Крім того вказані договори не містили всіх істотних умов, а саме не визначено конкретне найменування (асортимент), кількість продукції, що є предметом договору, ціни за одиницю.  
   
В угодах зазначено лише загальну суму, на яку постачаються продукти харчування, без їх конкретних характеристик.
   
Оскільки договори укладені без додержання вимог законодавства, у т.ч. про публічні закупівлі, із порушенням принципів відкритості та прозорості, що може призвести до протиправного витрачання бюджетних коштів,  прокурорами подано до господарського суду 6 позовів про визнання недійсними зазначених  договорів.
   
Під час розгляду справи сторонами незаконні договори розірвано, у зв’язку з чим провадження у справі судом закрито.


Прес-служба прокуратури області

Останні новини Чернігівщини

12:29

З початку 2025 року чернігівські енергетики замінили 39 електроопор, пошкоджених через ДТП 12:07

39 електроопор довелося замінити чернігівським енергетикам з початку 2025 року «завдяки» любителям швидкої або не зовсім керованої їзди.

Збитки екології внаслідок ракетного удару по підприємству в Чернігові становили понад 600 мільйонів гривень 11:25

Фахівці Державної екологічної інспекції у Чернігівській області продовжують фіксувати наслідки військової агресії рф, які, на жаль, зростають.

Випускники з числа пільгових категорій отримають матеріальну допомогу 10:34

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 24 червня 2025 року погодив надання одноразової матеріальної допомоги 24 випускникам і випускницям закладів загальної середньої освіти м. Чернігова, які належать до пільгових категорій.

Хотів придбати автомобіль, натомість втратив понад 270 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання 10:22

Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Чернігівщини бути обачними під час покупок в соцмережах та на сайтах безкоштовних оголошень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини