Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 червня, 21:45:03

Концентрація забруднюючих речовин, які надходять до річки Стрижень із зливовими водами міста, перевищує норми гранично допустимих концентрацій

18.08.2018   10:27

Лабараторією моніторингу вод та ґрунтів Деснянського БУВР щомісячно здійснюється спостереження за станом поверхневих вод.

Днями спеціалістами лабораторії здійснено щомісячний відбір проб поверхневих вод на гідрохімічний контроль річки Стрижень в межах міста Чернігів (створ – 0,1 км від гирла).

Проби відібрані своєчасно і доставлені до лабораторії для проведення ряду гідрохімічних аналізів. По первинним ознакам вода у річках знаходиться в задовільному стані. Візуально вода чиста та прозора.

Результати аналізів показали, що концентрація забруднюючих речовин, які надходять до річки Стрижень із зливовими водами міста, перевищує норми гранично допустимих концентрацій (ГДК). Як наслідок такого антропогенного тиску в гирлі річки протягом серпня місяця спостерігалось перевищення по вмісту заліза загального та марганцю.

В порівнянні з минулим місяцем вміст заліза знизився до 0,17 мг/дм³ (перевищення ГДК у 1,7 разів, минулий місяць – 2,8), вміст марганцю підвищився до 0,052 мг/дм³ (перевищення ГДК у 5,2 рази, минулий місяць – 4,1). Вміст розчиненого у воді кисню склав 7,56 мгО₂/дм³ (у минулому місяці –7,21).

Крім того, взято щомісячний відбір проб поверхневих вод на гідрохімічний контроль в створах річок Десна та Білоус в межах міста Чернігів. Відібрані проби води на даний час досліджуються в лабораторії.

Контроль здійснюється згідно «Програми державного моніторингу довкілля в частині проведення лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Деснянського БУВР радіологічних і гідрохімічних спостережень за станом поверхневих вод у контрольних створах на 2018 рік».


Деснянське басейнове управління водних ресурсів

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини