Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 15:31:33

Громади Чернігівщини почали задумуватися про міжмуніципальне співробітництво

17.08.2018   11:19Агенцiя

І в цьому їм допомагає Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD" з Європою".

15 серпня у Ічнянській міській раді відбулася консультативна зустріч Людмили Чабак, радника з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, з представниками Ічнянської та Парафіївської об’єднаних територіальних громад.

Тема обговорення була присвячена співробітництву громад.

За словами Людмили Чабак, об'єднані громади Чернігівщини починають серйозно задумуватися над необхідністю міжмуніципального співробітництва. «Це стосується таких сфер діяльності, як позашкільна освіта, вивезення побутових відходів, створення та утримання пожежних команд, центрів надання соціальних послуг тощо», - сказала радник.

Для Ічнянської громади актуальним є співробітництво, пов'язане зі створенням та утриманням пожежних команд, наданням бібліотечних послуг.

«Співробітництво територіальних громад - один з інструментів політики місцевого розвитку, який набуває останнім часом дедалі більшого поширення в багатьох європейських країнах, й у нас зокрема. В Україні вже є позитивні практики міжмуніципального співробітництва, коли дві чи більше громад на договірних засадах домовляються про спільне вирішення питань, які є для них актуальними», - підкреслила Людмила Чабак.

Отже, Ічнянська та Парафіївська громади зробили перший крок в напрямку співробітництва та власного розвитку завдяки синергії та ефективної співпраці.

 
Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».