Районки змушені змінювати графік виходу газет на вимоги Укрпошти
Цього тижня одразу кілька районних газет на Чернігівщині виходять у четвер, а не традиційно в п’ятницю. Таку вимогу перед виданнями поставила Укрпошта, зазначивши, якщо редакції не погодяться на умови, то їхня продукція й надалі невчасно надходитиме до читачів.

Газетярі ж відзначають, що обслуговуються в одній друкарні, а відтак, новий графік незручний через технічне перевантаження. Проте такі «деталі» поштовому монополісту не цікаві.
- Часомнаші читачі чи не останні гроші віддають, аби передплатити улюблену газету. Проте отримують її невчасно, - говорить у коментарі НСЖУ головна редакторка газети «Промінь» Сновського району (Чернігівщина) Олена Компанець. - Раніше, до реформування поштового оператора, все працювало як годинник, жодних нарікань на затримку з доставкою. Нині ж це щось неймовірне – читачам доводиться чекати по 2-3 тижні.
Через таку «оперативність» пошти дедалі більше передплатників відмовляються від газети. Відтак, тираж «Променю» вже знизився на 600примірників. Звісно, для невеличкого районного видання такі втрати суттєві.
- Нещодавно були у відрядженні в одному з найвіддаленіших хуторів нашого району. Зустрілися там зі своїм читачем, літній чоловік розповів, що вже чотири тижні (!) чекає газету, в якій розмістив привітання сину з сорокаріччям. От просто немає слів… Соромно перед цим дідусем, але й в чому наша вина? – обурюється пані Олена. – Це неприпустима ситуація, яка вимагає втручання на найвищому державному рівні. Адже наші високопосадовці повинні розуміти, що газета на селі – це стратегічний продукт. Тим більше, що в нас прикордонний регіон: люди слухають білоруське радіо, дивляться російські канали, які, на відміну від українського телебачення, працюють безперебійно з чудовим сигналом. І тільки ми пишемо про події в країні, діяльність Уряду й Президента, усе, що стосується нашого регіону: ремонт доріг, вуличне освітлення, доступні ліки та інші соціальні програми. Якщо загинуть ось такі районні газети, людям просто не буде звідки черпати інформацію.
Із колегою зі Сновського району погоджується і головна редакторка газети «Маяк» Корюківського району Ірина Гайова, яка відзначає, що на вимогу Укрпошти видання виходитиме не з п’ятниці, як це було раніше, а в четвер.
- Для нас це досить проблематично, адже друкуємося в одній друкарні разом із ще кількома чернігівськими районками, яким так само поставили умови друкуватися лише в четвер. Проте й вибору немаємо, адже Укрпошта – монополіст, диктує свої умови, бо знає, що ми в безвиході, - говорить пані Ірина. – Національний поштовий оператор відверто заявляє, що газети повинні підлаштовуватися під роботу пошти, а не шукати якісь компроміси. І періодика, як клієнт, не настільки важлива для Укрпошти, як ми про себе думаємо, - говорить Ірина Гайова.
Головна редакторка «Новин Городнянщини» Світлана Томаш розповідає, що через перебої з доставкою видання вже втратило понад 200 читачів.
- А тепер через новий графік, аби втрапити в друкарню, номер змушені здавати у вівторок. Натомість програма телебачення приходить лише в середу. Відтак, цей номер у нас вийшов без неї, тож очікуємо шквал телефонних дзвінків від читачів, - говорить Світлана Томаш. - Що чекає у майбутньому, важко судити: сподіваємося, що нам таки вдасться врегулювати всі ці нюанси без втрати передплати. Але поведінка Укрпошти вражає, говорити про нормальні партнерські стосунки тут не доводиться.
У Національній спілці журналістів України поділяють занепокоєння газетярів конфліктним перебігом поштової реформи та продовжують закликати Уряд реалізувати політику підтримки української преси:
Найкращі експерти щодо роботи мережі «Укрпошти» сидять не у столичних кабінетах, а працюють в регіонах, - наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Саме редактори місцевих газет розуміють всі ризики від того, що громадян позбавляють поштового зв’язку, позбавляють доступу до інформації. Тому наша Спілка продовжує щотижня надсилати пропозиції наших колег-газетярів до Уряду, розраховуючи зрештою на реалізацію притомної державної політики захисту інформаційного простору України.
Служба інформацii НСЖУ
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).