Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 09:42:23

Прокуратура повертає землі державі

14.08.2018   13:30Агенцiя

Органами прокуратури області проводиться системна робота, спрямована на захист економічних інтересів держави та територіальних громад, зокрема щодо збереження національного багатства - земель.

Так, ще у 2016 році прокуратурою області установлено факт незаконної передачі у приватну власність фізичній особі земельної ділянки площею 2 га в межах населеного пункту вартістю понад 300 тис. грн.

Усупереч вимогам земельного законодавства, не маючі правових підстав та належних повноважень Головним управління Держгеокадастру у області неправомірно передано фізичній особі у власність земельну ділянку за рахунок території розширення населеного пункту. Приймаючи рішення державним органом проігноровано факт розробленого та погодженого проекту землеустрою щодо зміни меж населеного пункту. 

Слід зазначити, що посадові особи Головного управління Держгеокадастру у області, які наділені повноваженнями щодо розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення, з урахуванням висновків органів влади та контролю про погодження проекту землеустрою щодо розширення меж населеного пункту, а також висновку державної експертизи, були достовірно обізнані про розпочату процедуру розширення меж села. 

Послідовно відстоюючи правову позицію, за позовом прокуратури області апеляційним судом Чернігівської області визнано недійсними відповідні накази Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, якими надано дозвіл на розроблення та затверджено проект землеустрою, а також визнано недійсним свідоцтво про право власності на землю.

Наразі рішення суду виконано та державну реєстрацію відносно незаконно відведеної земельної ділянки скасовано.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.