Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:12:15

Про підтримку дітей-сиріт та розвиток медицини у сільській місцевості - на всеукраїнській нараді

09.08.2018   10:29Агенцiя

Про розвиток мережі дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків говорили під час відео-наради у режимі онлайн, яку провів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе. Від Чернігівщини участь у заході взяли заступник голови ОДА Наталія Романова та представники профільних структурних підрозділів.

Варто зазначити, що на 2018 рік держава планує виділити понад 517,7 мільйона гривень місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла і приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, а також забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.

— На цей рік Чернігівській області передбачена субвенція з державного бюджету в розмірі більше 16,4 мільйона гривень. Частину суми використаємо на придбання трьох приміщень у новобудовах для створення дитячих будинків сімейного типу (двох у Чернігові та одного в Ніжині). Сьогодні ж в області їх функціонує 26,  — поінформувала Наталія Романова.

Про окреме будівництво на Чернігівщині житла, призначеного для ДБСТ та малого групового будинку, поки що не йдеться. Адже за попередніми підрахунками, реалізація такої ініціативи для кожного об’єкту коштуватиме близько шести мільйонів гривень. Це в рази перевищує законодавчо встановлену граничну вартість.

Втім, як переконує заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, вже погоджені зміни до відповідного порядку, серед яких і відміна граничної вартості на будівництво житла для ДБСТ. Посадовець також наголосила, що державну субвенцію кожна область має використати до кінця року. Керівники на місцях несуть персональну відповідальність як за використання коштів, так і за придбане житло.

— Також за виділені області державні кошти плануємо забезпечити власним житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа. Наразі 11 житлових приміщень перебувають у процесі придбання, — зазначила заступник голови Чернігівської ОДА.

Під час наради розглянули й питання щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. Безпосередньо мова йшла про будівництво сучасних амбулаторій. На це держава планує витратити п’ять мільярдів гривень.

Наказом Мінрегіону вже затверджено 310 проектів нових сучасних медичних амбулаторій у 15 регіонах України, що мають побудувати в сільській місцевості. Найближчим часом затвердять ще близько ста проектів у чотирьох областях, у тому числі й Чернігівській.

До речі, на розгляд комісії Мінрегіону минулого місяця подані пропозиції щодо будівництва 21 амбулаторії в сільських населених пунктах області, 15 з яких буде збудовано на території ОТГ. Загалом на реалізацію проектів передбачається витратити майже 139 мільйонів гривень державної субвенції.

Крім того, найближчим часом МОЗ має надати розроблені критерії щодо закупівлі транспорту для об’єктів первинки, а також стандарти для телемедичного обладнання (після висновків міжнародних експертів).


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини