Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 00:18:18

C початку року з вини водіїв мопедів та скутерів сталося 31 ДТП

14.07.2012   13:55

Активно поповнюють чорний список дорожніх аварій скутеристи. Якщо проаналізувати статистику аварій, то стає очевидно, що часто винуватцями дорожніх подій стають саме водії скутерів. Вони нерідко “лихачать” і перевищують швидкість. І при цьому скаржаться, що автомобілісти “не дають їм жити”. Проте хто б не спричинив аварію, 90% усіх зіткнень закінчуються трагічно для водіїв мототранспорту.

Так, спочатку року з вини водіїв мопедів та скутерів сталося 31 ДТП, в 21 автопригоді 2 особи загинули та 25 отримали поранення.

Державтоінспекцію дуже турбує саме безпечність скутеристів, яка приводить до трагедій на дорогах. Основні порушення, які призводять до аварій – керування скутером у стані алкогольного сп’яніння. С початку року на учасників дорожнього руху складено 4182 адміністративних протоколи за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння з них третя частина припадає на „горе – скутеристів”. Також експлуатуються несправні мопеди, керують скутерами підлітки не маючи відповідних навичок водіння.

Мопеди і скутери дітям не іграшки. Останнім часом батьки купують своїм чадом скутери, як раніше купували велосипеди. Хай дитинка катається. Але ж як катається? Вже на територій області сталися 4 дорожньо-транспортні пригоди за участю дітей, які керували скутерами та мопедами. Через безконтрольність батьків діти, яким по закону ще рано сідати за кермо та ще й в додаток через порушення правил дорожнього руху стали винуватцями автоаварій. І як наслідок батьки вбиті горем через загибель дитини, інші діти на лікарняних ліжках.

Згідно вимог Закону України „Про дорожній рух”, постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 року № 1371, з 01.01.2010 року запроваджена державна реєстрація мопедів з робочим об’ємом двигуна до 50 см.куб.

Вказаними нормативно – правовими актами передбачено, що перша державна реєстрація мопедів, придбаних до 29.12.2009 року, проводилась за спрощеною процедурою без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою процедурою після проведення Державною автомобільною інспекцією відповідних перевірок.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 перша державна реєстрація мопедів, придбаних до 29.12.2009, може проводитися без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, тобто за спрощеною процедурою, при цьому реєстрація за вказаною процедурою не має обмежень по строкам.

Мопеди (скутери) придбані після 29.12.2009 року, а також всі двоколісні транспортні засоби, з робочим об’ємом двигуна понад 50 см. куб. реєструються на загальних підставах у відповідності до Порядку державної реєстрації транспортних засобів. Для реєстрації такої категорії транспортних засобів необхідно надати документи, що підтверджують правомірність їх придбання (довідка-рахунок, вантажна митна декларація, сертифікат відповідності).

Станом на 25.06.2012 реєстраційно-екзаменаційними підрозділами ДАІ Чернігівської області зареєстровано 6095 мопедів.

Законодавчі роз’яснення:

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання.
Право на керування транспортними засобами відповідної категорії може бути надано: мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії A1, A) – особам, які досягли 16-річного віку.

Право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії.

Для отримання водійського посвідчення категорії “А1” необхідно пройти підготовку в автошколі та скласти іспити в ДАІ. Тим, у кого вже є посвідчення категорії “А”, категорія “А1” буде відкриватися автоматично. Для цього необхідно звернутися до відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ.

Водії, які мають водійські посвідчення з відкритими вищими категоріями, можуть відкрити категорію “А1” здавши тільки практичний іспит на мопеді чи скутері.

Відповідальність за порушення Правил дорожнього руху.

Водії скутерів і мотоциклів за порушення правил дорожнього руху притягуються до відповідальності на загальних підставах.

Стаття 126. Керування транспортними засобами особами, які не мають відповідних документів або не пред’явили їх для перевірки (КУпАП).

ч.1 Керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред’явили чи не передали для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційних та інших документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом (штраф 425-850 гривень).

ч.2 Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом (штраф 510-595 гривень).

Стаття 121. Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами

ч.6 Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим (штраф 170-255 гривень).

Стаття 265-2. Тимчасове затримання транспортних засобів

У разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, четвертою, шостою і сьомою статті 121, статтями 121-1, 122-5, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 132-1, 206-1 цього Кодексу, працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово затримує транспортний засіб (мопед, скутер, мотоцикл) шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку, в тому числі за допомогою спеціального автомобіля – евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

Транспортний засіб – скутер, може бути тимчасово затриманий на строк до вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більше трьох днів з моменту такого затримання.

З квітня поточного року на території області проходять оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою “Мотоцикліст”. Особовий склад підрозділів ДАІ націлено на проведення профілактичних заходів направлених на зниження аварійності за участю даної категорії учасників дорожнього руху і недопущення порушень правил дорожнього руху. Водії скутерів на вимогу працівника ДАІ чи міліції повинні зупинитися.

ДАІ радить водіям поставитися серйозно до змін у законодавстві і не затягувати ні з реєстрацією, ні з отриманням посвідчення водія відповідної категорії.

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини