Робоча група обласної ради працює над створенням реабілітаційного Центру комплексної допомоги учасникам АТО
25 липня в залі президії обласної ради відбулося друге засідання робочої групи з вивчення питання створення Центру надання соціальної, медичної та психологічної допомоги учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих воїнів, яке провів перший заступник голови обласної ради, співголова робочої групи Валентин Мельничук.

До складу робочої групи, утвореної розпорядженням голови обласної ради № 66 від 6 липня 2018 року з ініціативи громадських організацій та погодження президії обласної ради, включено головного лікаря комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни» Володимира Товчигу, а також начальника управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради Владислава Кухаря.
На початку зустрічі голова Ради ветеранів АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) воїнів АТО при Чернігівській міській раді, співголова робочої групи Андрій Требух повідомив, що представники громадських організацій вчора ознайомилися з матеріально-технічної базою та інфраструктурою лікувально-профілактичних закладів, зокрема «Вузлової лікарні станції Чернігів Південно-Західної залізниці» та «Чернігівського обласного госпіталю ветеранів війни», а сьогодні відвідали КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер».
За його словами, оглянувши під час виїзду визначені заклади та обговоривши можливості їхнього переоснащення для надання соціальної, медичної та психологічної допомоги воїнам, представники громадськості вбачають можливим створення реабілітаційного Центру на базі «Вузлової лікарні станції Чернігів Південно-Західної залізниці», а у період ремонту та облаштування приміщень медичної установи проводити діагностику в обласному кардіологічному диспансері.
Роз'яснення щодо можливих шляхів фінансування Центру надав директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Валерій Дудко.
Начальник управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради Владислав Кухар в свою чергу наголосив, що в умовах реформування медичної галузі країни та запровадження фінансування надання послуг за принципом «гроші ходять за пацієнтом», створення окремого закладу є не доречним.
З пропозиціями і коментарями виступили начальник управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Петро Гармаш, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун та інші члени робочої групи.
Представники громадськості закликали присутніх підійти до вирішення питання не формально, а об'єднати раніше представлені концепції Центру діагностики та психологічної реабілітації для учасників АТО та Біопсихо-соціодуховного реабілітаційного центру для учасників АТО і врахувати їхні рекомендації стосовно створення закладу саме комплексної допомоги воїнам. Потужності Центру повинні забезпечувати повний медогляд, діагностику, сімейну консультацію психолога, а при потребі – психологічну реабілітацію та діагностику і лікування у відповідних стаціонарних відділеннях.
Для пошуку компромісного рішення та врахування можливих варіантів для розміщення реабілітаційного Центру комплексної допомоги воїнам АТО учасники засідання вирішили відвідати та ознайомитися з інфраструктурою ще кількох медичних установ обласного центру.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.