Чернігівський рибоохоронний патруль просить громадян повідомляти про факти задухи риби
З початку року в дев’яти областях України спостерігались явища задухи риби.

До задухи риби можуть призвести, як природні, так і антропогенні фактори.
Влітку, при підвищенні температури води,починають активно розмножуватись синьо-зелені водорості, що призводить до «цвітіння» води у водоймах, виділення водоростями токсичних продуктівтазниження концентрації розчиненого кисню.
Задуху може викликати і попадання болотної води, що містить велику кількість органічних речовин і продуктів гниття, які відбирають у процесі окислення з води кисень.
В сильно зарослих водною рослинністю мілководних водоймах можуть спостерігатися і нічні задухи. Причинами виникнення явища нічної задухи є припиненням в темний час доби процесу фотосинтезу та значне споживанням рослинамикисню з води. Даний вид задухи спостерігається під ранок і швидко самоліквідується зі сходом сонця.
Серед антропогенних факторів, які призводять до масової загибелі риби,найбільш розповсюджені:скидання промислових стоків, побутових відходів, добрив та інших хімічних речовин.
Для нормальної життєдіяльності риб необхідно, щоб вміст розчиненого у воді кисню становив 3 - 4 мг/л.
Чернігівський рибоохоронний патруль постійно проводить заміри вмісту кисню у водоймах області. На сьогодні, вміст кисню, у перевірених водоймах, відповідає нормі.
У свою чергу, Чернігівський рибоохоронний патруль звертається до всіх громадян Чернігівщини, кому небайдужа доля рибних запасів нашого краю, з проханням повідомляти про всі факти та можливі причини задухи риби у водоймах Чернігівської області за телефоном «гарячої лінії» 0991121344 та (0462)937557 та на адресу 14005, м.Чернігів, вул.П’ятницька,69.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).