Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 березня, 12:08:27

Відважний вчинок молодої дівчини

18.07.2018   07:36

13-річна Ірина Петрашенко приїхала в село Старий Биків Бобровицького району на канікули. Дівчина, коли побачила, що у місцевому ставку тоне дитина, без вагань стрибнула у воду.

Данило Рудий ще не розуміє, що ця дівчина стала для нього янголом-охоронцем і подарувала йому перепустку в життя. Проте, це добре розуміють його батьки – Анастасія і Олександр. Вони не втомлюються дякувати юній рятувальниці.

4 липня 2018 року небайдужі селяни зібралися на суботник. Прибирали в центрі села біля ставка та на дитячому майданчику, що знаходиться поряд з водоймою. Ірина Петрашенко, яка приїхала до тата на канікули, теж долучилася до благородної справи.

24-річна Анастасія Руда – місцева мешканка, на загальне прибирання прийшла з сином Данилою, бо не було на кого лишити. Хлопчик бавився поряд з мамою.



«У мене заболіло в спині і я вирішила розігнутися та перепочити, - розповідає Іра. - Коли встала, побачила, що у воду щось плюхнуло. Перша думка, що чоловіки вирішили почистити дно від скла, якого там назбиралося чимало. Та зосередивши погляд, я зрозуміла, що то дитина...».

13-річна школярка наче справжня легкоатлетка перестрибнула через паркан, що відокремлював дитячий майданчик від ставка і стрибнула з берега у воду. Тіло дитини вже пішло на дно, тож їй довелося пірнути, аби побачити малюка і вхопити його.

Хлопчику надавали першу медичну допомогу, адже Данилко був бездиханний. Чоловіки, що косили траву, Микола Комига та рідний дядько Іри – Сергій Петрашенко, зробили малюку штучне дихання і масаж серця. До приїзду лікаря дитина вже прийшла до тями. Оглянувши малюка, його забрали до Бобровицької районної лікарні. Понад добу Данило разом з мамою перебували під наглядом медичних працівників. На щастя, все обійшлося. Хлопчик здоровий.

Важко повірити, але Іринка вже не вперше рятує життя. У десять років вона витягла з води свою однокласницю Аліну, яка під час відпочинку на озері, раптово почала тонути. Так само, нероздумуючи, безстрашне дівча минулоріч врятувало життя на рік молодшому Михайлу Баклану. Здається, її вчинки варті найвищої нагороди, бо ризикуючи власним життям, ця тендітна, але мужня дівчина вже тричі стала на захист життя інших людей.

 
За матеріалами Сніжани Божок

Останні новини Чернігівщини

Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01

Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.

 Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів

Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56

З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.

20 березня: цей день в Україні і світі

20 березня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression

Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17

Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.

 Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16

Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини