Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 20:48:05

Я проник в таємниці роду бджолиного…

11.07.2012   13:20Агенцiя

10 липня виповнилася 237-а річниця з дня народження великого бджоляра, винахідника рамкового вулика Петра Прокоповича, який народився в с.Митченки, Бахмацького району на Чернігівщині.

П.І. Прокопович

П.І. Прокопович

Петро Іванович все життя присвятив науковим дослідженням бджоли і залишив по собі велику наукову спадщину, яку за життя не встиг видати у одному виданні. Впродовж останнього сторіччя були неодноразові спроби перевидати праці великого вченого, але найближче до системного результату підійшов благодійний фонд ім.П.І.Прокоповича( м.Харків). Зібралися однодумці і подвижники, які і сворили кістяк – редакційну колегію і благодійний фонд ім.П.Прокоповича – Микола Горніч, Віктор Зуй, Валерій Корж, Сергій Мілов і Василь Соломка. Декілька років тривала копітка наукова робота, збиралися благодійні кошти. Перший том побачив світ у 2010 році, в тому ж році було започатковано традицію – всім небайдужим збиратися щорічно біля могили видатного вченого у с.Пальчики. Наступна зустріч і презентація ІІ тому видання відбулася у 2011 році, і ось – тріумфальний заключний акорд – презентація третього, останнього тому “Вибраних творів П.І.Прокоповича”.

Спекотного 7 липня зібралися на священному для кожного бджоляра і патріота місці – могилі Петра Прокоповича – група людей з багатьох куточків України, як делегації бджолярських громадських організацій, так і “одноосібники”, які приїхали самостійно, в основному з Харківщини, Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Полтавщини, Рівненщини, всього більше 50 осіб.

Організатором зібрання виступив благодійний фонд ім.П.І.Прокоповича, співорганізатором – НІКЗ “Гетьманська столиця”. Василь Соломка, як завжди, був ведучим офіційної частини заходу. Перше слово надали Валентині Даниленко, керівнику Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської спілки пасічників. Пані Валентина побувала тут вперше, тому з жіночою емоційністю висловила своє захоплення і підтримку ідеї традиційності ось таких зустрічей. Далі слово мали віце-президент Всеукраїнської спілки пасічників Клюйко Микола, керівник Градизького осередку (Полтавщина) Юхно Олексій, співкоординатор проекту Корж Валерій, який подарував один примірник вищезгаданої книги з підписами всіх присутніх для бібліотечної колекції заповідника, про історію вшанування пам’яті П.Прокоповича в Батурині розповіла завідувач відділу заповідника Сердюк Наталія. Голова Організаційного комітету проведення в Україні конференції всесвітньої бджолярської організації “Апімондія” Васильківська Тетяна детально розповіла про плани проведення в наступному році грандіозного заходу – з’їзду бджолярів, запросила присутніх взяти участь у його роботі. Далі пані Тетяна вручила декілька грамот та подяк від оргкомітету Апімондії. Живі квіти лягли до підніжжя могили основоположника бджільництва.

Наступним кроком вдячної громади була поїздка до с.Митченки, на територію колишньої садиби бджоляра, в якій 1 листопада 1828 року була відкрита перша школа бджільництва. Там їх уже очікували місцеві мешканці на чолі з краєзнавцем Іваном Заліським. З коротким екскурсом в історію виступила заступник генерального директора заповідника “Гетьманська столиця” Любов Кіяшко. З криниці, яку минулого року реконструювали працівники заповідника, всі бажаючі набрали і напилися холодної води. Поклонившись пам’яті видатного бджоляра делегація вирушила на екскурсії по заповіднику, які для багатьох з присутніх стали відкриттям.

Особливо порадувала присутніх показова пасіка імені П.Прокоповича в парку “Кочубеївському”.

Завідувач відділу науково-просвітницької
роботи НІКЗ “Гетьманська столиця”
Сердюк Наталія

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 22 нові випадки COVID-19

Виявлено 22 нові випадки COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 червня в області зафіксовано 22 нові випадки COVID-19.

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї 16:56

Цього тижня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи 16:47

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 червня в області першою та другою дозою щеплено 50 054 людини.

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах 15:10

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив дві поліцейські станції – у Чорнотичах Сосницької громади на Корюківщині та в Олишівській громаді Чернігівського району.

Спільні штабні тренування з питань цивільного захисту . ВІДЕО 14:53

Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну.