Ліквідація наслідків стихійного лиха: офіційна інформація
На міській розширеній нараді 5 липня начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Григорій Годун доповів про стан ліквідації наслідків зливи, що сталася 30 червня.

Того дня територією Чернігівської області спостерігалося проходження південного циклону, який супроводжувався грозовими дощами. Опади досягали небезпечних явищ, місцями стихійних.
По місту Чернігову кількість опадів за короткий термін часу складав 72 мм, що значно більше місячної норми. За класифікацією гідрометеорології - це було стихійне явище природи. Тому міська комісія з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визнала цю подію як надзвичайна ситуація місцевого рівня.
За декілька годин було підтоплено 110 домогосподарств та закладів на 40 вулицях. Найбільшу шкоду – підтоплення, стихія принесла вулицям: Декабристів - Михайла Могилянського, Олексієва - Гонча (район р. Стрижень); Десняка - Ватутіна (район музею Коцюбинського). Були підтоплені й установи міста, зокрема, наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, Чернігівська міська лікарня № 1 та магазини. Також декілька загальноосвітніх навчальних закладів.
У будинку по вул. Київська, 25 дощовим підтопленням знищено стіну будинку. По вул. Толстого, 7 зсувом знищена стіна приватного будинку.
На будівлі по вул. Текстильників, 23 після дощу з’явилися тріщини, тому мешканці цього гуртожитку були відселені. А саме, 26 осіб були тимчасово поселені у гуртожиток будівельного ліцею по вул. Івана Мазепи, 70 та 6 чоловік - до навчально-реабілітаційного центру № 2 по пр. Перемоги, 183. Усім переселенцям надане трьох разове харчування. На сьогоднішній день у цьому будинку проводяться роботи щодо визнання його придатності (чи непридатності) до експлуатації.
На вул. Декабристів 1 липня встановили намет, в якому надавалась допомога усім, хто постраждав від негоди.
Наразі у місті проводиться робота по визначенню розміру збитків, які понесли як приватні домоволодіння, так і міські установи, організації та підприємства.
У період з 30 червня по 4 липня фахівцями ДСНС відкачено більше 10 тис. м куб. води. Працювало 20 одиниць техніки, 18 мотопомп. Для ліквідації надзвичайної ситуації також були задіяні військовослужбовці 8-го навчального центру Державної спецслужби транспорту.
На нараді у міській раді також були присутні мешканці затоплених вулиць. Григорій Годун, звертаючись до них, повідомив, що всі вони за довідками можуть звертатися до відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради за адресою вул. Гетьмана Полуботка, 70.
Постраждалі мешканці мали можливість задати питання, які їх хвилюють, та отримати відповіді від фахівців. Вони також висловили подяку керівництву міста, рятувальникам, поліцейським та волонтерам, які надавали допомогу в ті нелегкі для них дні.
Чернігівський міський голова, в свою чергу, теж подякував присутнім мешканцям за витримку і толерантність.
- Ваша подяка приймається. Ми є мешканці одного міста. Якщо щось було не так, то давайте ми один одного пробачимо і зробимо відповідні висновки. На майбутнє будемо їх враховувати, щоб все робилося вчасніше.
Всі ми бачимо, що кліматичні умови змінюються, і це факт. Яка не була б заможна країна, наприклад – Німеччина чи США, ми бачимо, що там теж відбуваються стихійні лиха, зокрема, зливи, й затоплюються цілі міста – це, на жаль, сьогоднішні реалії, - зазначив Владислав Атрошенко.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.