Поліція направила до суду матеріали кримінального провадження по організованій злочинній групі викрадачів обладнання "Укртелекому"
В ході добре спланованої операції оперативники управління карного розшуку ГУНП в Чернігівській області затримали трьох раніше судимих жителів Борзнянського району, які викрали обладнання «Укртелекому» майже на 400 тисяч гривень.
Упродовж півроку на території Борзнянського району сталося близько десятка однотипних крадіжок з автоматичних телефонних станцій. Через це тисячі абонентів залишилися без телефонного зв’язку. В усіх випадках злодії проникали до приміщень крізь зламані двері або віконні ґрати та виривали з обладнання цінні плати, які містять срібло і паладій.
Управління карного розшуку ГУНП в Чернігівській області полювало на злодіїв. Серед місцевих нероб поліцейські звернули увагу на чотирьох, раніше судимих за крадіжки, незаконні операції з наркотиками та грабіж. Ця компанія якось раптово почала виділятися із загальної маси дорогими покупками та затяжними гулянками в розважальних закладах. Оперативники вивчали поведінку потенційних зловмисників і аналізували їх переміщення.
Затримання спритників відбулося безпосередньо після скоєння підозрюваними чергової крадіжки з АТС. Поліцейські встановили, що метою злочинів було саме заволодіння компонентами з дорогоцінних металів. Їх зловмисники здавали перекупникам як металобрухт.
За всіма фактами крадіжок інформація була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому) - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.
Днями слідчим управлінням спільно з управлінням карного розшуку Головного управління Національної поліції в Чернігівській області під процесуальним керівництвом прокуратури кримінальне провадження з обвинувальним актом по цій зухвалій організованій злочинній групі було направлене до суду.
Наразі двоє зловмисників перебувають у слідчому ізоляторі, третій знаходиться під домашнім арештом. У молодиків вилучені речові докази, які беззаперечно доводять їх причетність до крадіжок.
В подальшому міру покарання за скоєні злочини крадіям вирішить суд.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Прокуратура через суд стягнула з лісгоспу майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев 11:54
Господарський суд Чернігівської області у повному обсязі задовольнив позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури та зобов’язав ДП «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» відшкодувати майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев.
У Корюківській громаді працює мобільна соціальна служба 11:51
На Корюківщині запроваджено новий формат соціальної підтримки, який дозволяє оперативно реагувати на потреби мешканців, особливо у віддалених населених пунктах. З червня тут працює мобільна соціальна служба – на базі місцевого Центру надання соціальних послуг.
3740 звернень щодо домашнього насильства: у Чернігівській ОВА відбулося засідання профільної робочої групи 11:48
Напередодні старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Чернігові провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у співпраці та за підтримки Сабкластеру з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
У Чернігові поліцейські оперативно встановили і затримали грабіжника 11:46
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції спільно з патрульними поліцейськими «за гарячим слідом» встановили 18-річного молодика, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном 50-річної чернігівки.
Чернігівські поліцейські перекрили канал незаконного поширення психотропних речовин 11:45
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 42-річного чоловіка, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.