Дотримуйтесь правил безпеки під час грози
Під час грози найнебезпечнішим є розряди блискавки, температура якої може перевищувати 30 тисяч градусів за Цельсієм. Слід зазначити, що на Чернігівщині у минулому році внаслідок розряду блискавки виникло 25 пожеж у житловому секторі громадян, а з початку 2018 року - 2.
Рятувальники Управління ДСНС України у Чернігівській області звертаються до громадян та нагадують правила безпечної поведінки під час грози.
Перебуваючи вдома необхідно зачинити усі вікна і двері. В приміщенні не повинно бути протягу, адже він як магніт притягує кульову блискавку. Слід запам'ятати, що всі електричні прилади, в тому числі й мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому не можна ними користуватися. Крім того, необхідно триматися подалі від електроприладів, антен, проводів що притягують електричний розряд.
На вулиці слід уникати високих дерев, металевих парканів, опор і стовпів. Якщо гроза застала під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, необхідно терміново зупинитися. В автомобілі небезпека не загрожує, але необхідно зняти металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди. Не можна бігати й перебувати у водоймі.
У лісі не можна ховатися від грози на узвишші. Слід знайти низькі дерева. Ховатися під одиноким високим деревом на відкритій місцевості небезпечно для життя. Слід звернути увагу, якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, то ґрунт навколо має високу провідність електрики і блискавка влучає в цю місцевість постійно. Найбільш уразливі для розрядів електрики - дуб, тополя, сосна та ялина, найменш уразливі - верба, клен та кущі.
Якщо гроза застала вас у полі - необхідно знайти заглиблення в землі. Воно має бути сухим - волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не можна лягати в повний зріст.
Дотримання цих елементарних правил убезпечить від негативних проявів природних явищ.
УДСНС України у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Медіабаза Чернігів зібрала місцевих медійників на День журналіста 14:57
6 червня, у День журналіста, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» організував зустріч для представників місцевих редакцій.
У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації 14:32
У шести медичних закладах Чернігівської області з’явилися сучасні відділення амбулаторної реабілітації. Нові простори запрацювали у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені. Це дозволить жителям громад – як військовослужбовцям, так і цивільним чи ветеранам – отримувати якісні реабілітаційні послуги ближче до місця проживання.
Відкрито реєстрацію на відбіркові змагання «Ігри Ветеранів 2026» зі стрільби з луку, настільного тенісу та кросфіту 12:08
Міністерство у справах ветеранів України оголосило про початок реєстрації на відбірковий етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри Ветеранів 2026». Учасники змагатимуться у стрільбі з луку, настільному тенісі та кросфіті.
Відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка 12:01
Сьогодні, 9 червня, відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка. Керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради були зібрані з метою обговорення нагальних робочих питань та координації подальшої діяльності.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.