За результатами перевірки встановлено заниження платником податків майже на 1 млн. грн.
За інформацією управління аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області за результатами проведеної позапланової перевірки одного із суб’єктів господарювання Чернігівської області встановлено заниження платником податків податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, майже на 1 млн. грн., який підлягає перерахуванню до місцевого бюджету.
Так, в ході проведення перевірки було встановлено, що на підставі оформленого права власності суб’єкт господарювання володіє об’єктами нежитлової нерухомості загальною площею понад 40 тис кв.м, що підлягають оподаткуванню податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (ст. 266 Податкового кодексу України). За перевіряємий період основним видом діяльності платника податків було надання в оренду зазначеного нерухомого майна іншому суб’єкту господарювання.
Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Рішенням відповідної міської ради за місцем обліку платника податків встановлено єдину ставку податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки для об'єктів нежитлової нерухомості, які надаються в оренду - 1 відсоток від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м бази оподаткування.
В свою чергу, платником було проведено розрахунок податку із застосуванням інших ставок, а саме: 0,1 відсотка - для гаражів та критих автомобільних стоянок та 0,375 відсотка - для інших будівель (незважаючи на те, що зазначене нерухоме майно здається в оренду єдиним майновим комплексом), що привело до заниження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та недоотримання місцевим бюджетом відповідних коштів.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:48
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
24 лютого: цей день в Україні і світі 09:44
День 1462 Російська агресія - Day 1462 Russian aggression
На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18
Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.
Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16
До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.
«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13
З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».