Чернігівська митниця ДФС: кількість митних оформлень зросла на 6 відсотків
Протягом 5 місяців працівники Чернігівської митниці ДФС оформили понад 27 тисяч митних декларацій, у тому числі більше 11 тисяч – у режимі імпорту, понад 7 тисяч - експорту та близько 9 тисяч - транзиту.
У Чернігівській митниці ДФС повідомили, що це на 6 відсотків перевищує аналогічний показник минулого року. При цьому митницею забезпечено майже стовідсоткове оформлення декларацій в електронному вигляді.
Загальний зовнішньоторговельний баланс експортно-імпортних операцій Чернігівської області (за фактурною вартістю товарів) з початку року складає майже 13,6 млрд. грн., з них: експорт - понад 4 млрд. грн. та імпорт - понад 9 млрд. грн. За вартісними показниками це на 9 відсотків менше, а за ваговими на 0,4 відсотки більше ніж за відповідний період минулого року.
Спостерігається зменшення обсягів імпортних операцій на 15 відсотків за вартісними показниками та на 1 відсоток за ваговими. Але, водночас, зберігається тенденція до збільшення обсягів експорту: за вартісними та ваговими показниками на 9 відсотків.
У митниці зазначили, що протягом січня-травня серед імпортованих товарів переважали міндобрива, вугілля, тютюн, обладнання для тютюнової промисловості, трактори та пиво. Основу експорту товарів склали: шпалери, сигарети з фільтром, заготовки верхньої частини взуття, пиломатеріал, багатожильний провід, система сухого шлакозоловидалення та кукурудза.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігівському районі поліцейські затримали зловмисника, який погрожував гранатою жінці та її співмешканцю 13:33
Увечері 3 січня до поліції надійшло повідомлення від мешканки одного з сіл Куликівської громади Чернігівського району про те, що її колишній чоловік погрожує їй та її співмешканцю гранатою. В будинку в цей час перебувала дитина.
У Прилуках поліцейські затримали підозрюваного у наркоторгівлі 13:32
Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю та слідчими за процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури викрили незаконну діяльність 44-річного мешканця Прилук, який займався збутом наркотиків.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:29
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
“Вогні різдвяного Бродвею” у філармонійному центрі 13:26
Різдвяно-новорічні свята — час, коли кожен відчуває справжню магію і ніби стає частинкою казки, що відбувається навколо: світ наповнюється особливою тишею, а небо світиться теплими зорями...
2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору 13:24
З 1 січня 2026 року для фізичних осіб – підприємців, які працюють на першій та другій групах єдиного податку, діятимуть нові розміри ставок єдиного податку та військового збору.