На гончарівському полігоні готуються приймати 119-у бригаду територіальної оборони
У наметовому містечку біля смт. Гончарівське завершуються підготовчі роботи до прийому особового складу 119-ї окремої бригади територіальної оборони на навчальні збори, які пройдуть з 13 до 27 червня на базі 1-ї окремої танкової бригади.
На резервістів очікують умови, які відповідають стандартам польового табору, санітарно-гігієнічним нормам та вимогам безпеки.
Це перша в Україні окрема бригада територіальної оборони сформована Чернігівським обласним військовим комісаріатом. Для проходження експериментальних навчальних зборів резервістів другої черги, буде залучено біля 3700 військовозобов’язаних. До складу бригади входить шість окремих стрілецьких батальйонів, підрозділи бойового та тилового забезпечення.
За місяць такі бригади будуть сформовані у кожній області. Наразі триває призначення особового складу кадру бригад і окремих батальйонів, та відбір резервістів. Останні також можуть підписати контракт на службу в резерві, що у разі мобілізації, гарантує проходження служби саме у цій частині.
Нагадаємо, раніше Ukrainian Military Pages повідомлялось, що військове відомство розглядає можливість надання статусу окремого виду військам територіальної оборони, які зараз входять до складу Сухопутних військ ЗС України.
Територіальна оборона України є системою загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період із завданнями:
охорони та захисту державного кордону;
забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил);
охорони та оборони важливих об'єктів і комунікацій;
боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями;
підтримання правового режиму воєнного стану.
Територіальну оборону на всій території України організовує Генеральний штаб Збройних Сил України, на території областей - відповідно обласні державні адміністрації в межах своїх повноважень.
До виконання завдань територіальної оборони в межах їх повноважень залучаються Збройні Сили України, інші військові формування, утворені відповідно до законів України, органи Національної поліції, підрозділи Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та відповідні правоохоронні органи.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.