Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 03:45:13

Хутірна медицина Семенівської ОТГ. ВІДЕО

11.06.2018   13:11

Наша команда проїхала 400 км. дорогами Семенівщини, щоб дізнатися, як проходить медична реформа у найбільшій за площею об’єднаній територіальній громаді Чернігівщини. Як кампанія «Лікар для кожної сім’ї» впливає на роботу місцевих лікарів? Як проходить фінансування медицини в громаді?

Семенівська громада утворилася наприкінці 2017 року. Із того часу вся первинна ланка медицини знаходиться в її комунальній власності.
Зараз на території ОТГ знаходиться 5 амбулаторій (4 з яких належать їхній громаді, і 1 – Холминській ОТГ) та 23 ФАПи. Із всіх фельдшерсько-акушерських пунктів 17 є малопотужними, тобто кількість мешканців у радіусі 7 км. сягає менше 300 чоловік. Таїса Іваненко, головна лікарка первинного ЦНМСД, розповіла, що вони планують об’єднувати 2 малопотужних ФАПи в 1.Хоча проблема не тільки в малій кількості пацієнтів, а й у нестачі медпрацівників та фінансів на утримання таких установ.

«Субвенцію держава повинна була дати на 6 місяців, тому що йде реформа. По факту, її вистачило на 3 місяці», – говорить Сергій Деденко, голова Семенівської ОТГ. На первинку з державного бюджету виділили 2 млн. 445 тис. грн. Цих грошей виявилося недостатньо: 1 млн. 646 тис. грн. довелося дофінансовувати з місцевого бюджету, з яким у Семенівській громаді й так великі проблеми. Громаді не вистачає 8 млн. грн. для того, щоб до кінця року виплатити заробітну плату з бюджету ОТГ.

Розпочалася кампанія «Лікар для кожної сім’ї» 2 квітня 2018 року. Населення Семенівщини почало укладати декларації з місцевими медиками. Наразі близько 5300 чоловік (із 17000 зареєстрованих в ОТГ) визначились у кого б вони хотіли лікуватися. Зараз медичні заклади громади налічують 9 лікарів загальної практики, із них 2 педіатри.

Для зареєстрованого населення Семенівщини такої кількості медиків буде цілком достатньо, але проживає на території тергромади людей менше, ніж зазначено на паперах. То чи потрібна така кількість лікарів, чи, можливо, з цією роботою справиться й менший колектив медиків, буде зрозуміло наприкінці року. Це покаже загальна кількість підписаних декларацій, для укладання яких лікарі повинні кожного свого пацієнта ввести в електронну систему. Від кількості укладених декларацій залежить фінансування медичної галузі Семенівської ОТГ.

Самі ж працівники лікарень говорять, що після цієї реформи у роботі сільської медицини майже нічого не змінилося. «Ми називалися раніше  терапевтами, але ми були сімейними лікарями з 1985 року, так і залишились» – розповідає Ганна Короткова. Вона працює сімейним лікарем в Погорільській  амбулаторії 33 роки.

Перший етап реформування медицини стосується зміни системи фінансування, саме тому на практичну частину вона впливає  опосередковано.

Громадське.СN та Ксенія Заворотна

 

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини