Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 10:52:41

Хутірна медицина Семенівської ОТГ. ВІДЕО

11.06.2018   13:11

Наша команда проїхала 400 км. дорогами Семенівщини, щоб дізнатися, як проходить медична реформа у найбільшій за площею об’єднаній територіальній громаді Чернігівщини. Як кампанія «Лікар для кожної сім’ї» впливає на роботу місцевих лікарів? Як проходить фінансування медицини в громаді?

Семенівська громада утворилася наприкінці 2017 року. Із того часу вся первинна ланка медицини знаходиться в її комунальній власності.
Зараз на території ОТГ знаходиться 5 амбулаторій (4 з яких належать їхній громаді, і 1 – Холминській ОТГ) та 23 ФАПи. Із всіх фельдшерсько-акушерських пунктів 17 є малопотужними, тобто кількість мешканців у радіусі 7 км. сягає менше 300 чоловік. Таїса Іваненко, головна лікарка первинного ЦНМСД, розповіла, що вони планують об’єднувати 2 малопотужних ФАПи в 1.Хоча проблема не тільки в малій кількості пацієнтів, а й у нестачі медпрацівників та фінансів на утримання таких установ.

«Субвенцію держава повинна була дати на 6 місяців, тому що йде реформа. По факту, її вистачило на 3 місяці», – говорить Сергій Деденко, голова Семенівської ОТГ. На первинку з державного бюджету виділили 2 млн. 445 тис. грн. Цих грошей виявилося недостатньо: 1 млн. 646 тис. грн. довелося дофінансовувати з місцевого бюджету, з яким у Семенівській громаді й так великі проблеми. Громаді не вистачає 8 млн. грн. для того, щоб до кінця року виплатити заробітну плату з бюджету ОТГ.

Розпочалася кампанія «Лікар для кожної сім’ї» 2 квітня 2018 року. Населення Семенівщини почало укладати декларації з місцевими медиками. Наразі близько 5300 чоловік (із 17000 зареєстрованих в ОТГ) визначились у кого б вони хотіли лікуватися. Зараз медичні заклади громади налічують 9 лікарів загальної практики, із них 2 педіатри.

Для зареєстрованого населення Семенівщини такої кількості медиків буде цілком достатньо, але проживає на території тергромади людей менше, ніж зазначено на паперах. То чи потрібна така кількість лікарів, чи, можливо, з цією роботою справиться й менший колектив медиків, буде зрозуміло наприкінці року. Це покаже загальна кількість підписаних декларацій, для укладання яких лікарі повинні кожного свого пацієнта ввести в електронну систему. Від кількості укладених декларацій залежить фінансування медичної галузі Семенівської ОТГ.

Самі ж працівники лікарень говорять, що після цієї реформи у роботі сільської медицини майже нічого не змінилося. «Ми називалися раніше  терапевтами, але ми були сімейними лікарями з 1985 року, так і залишились» – розповідає Ганна Короткова. Вона працює сімейним лікарем в Погорільській  амбулаторії 33 роки.

Перший етап реформування медицини стосується зміни системи фінансування, саме тому на практичну частину вона впливає  опосередковано.

Громадське.СN та Ксенія Заворотна

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).