Апеляційний суд підтримав позицію прокурора про занадто м’яке покарання за хуліганство
Вироком Корюківського районного суду від 21.07.2016 місцевого жителя визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України (грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, із застосуванням заздалегідь заготовленого пристрою для нанесення тілесних ушкоджень).

Призначено покарання у виді позбавлення волі строком 3 роки, на підставі ст. 75 КК України його звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки.
Встановлено, що обвинувачений, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, перебуваючи неподалік магазину, здійснив два неприцільні постріли із пневматичного пістолету по вантажному автомобілю та, вдаривши ногою транспортний засіб, пошкодив правий задній ліхтар автомобіля.
Продовжуючи дії направлені на порушення громадського порядку, ігноруючи існуючі у суспільстві елементарні правила поведінки, моральності та добропристойності, з мотивів явної неповаги до суспільства, безпричинно почав чіплятись до жінки, яку ображав нецензурною лайкою, після чого направив в сторону її обличчя пневматичний пістолет та здійснив ще один постріл, чим спричинив останній тілесні ушкодження у вигляді ушкодження лиця.
Не погоджуючись із ухваленим вироком, прокурором подано апеляційну скаргу про його скасування через невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого внаслідок м’якості.
Під час першого апеляційного розгляду, який відбувся ще у жовтні 2016 року, апеляційний суд не погодився з доводами прокурора і залишив вирок без змін. Проявивши принципову позицію прокурором оскаржено рішення апеляційного суду до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Задовольняючи касаційну скаргу прокурора, колегія суддів вказала, що доводи прокурора про зухвалий характер дій обвинуваченого залишились поза увагою апеляційного суду, а винесене рішення є необґрунтованим.
Під час повторного апеляційного розгляду прокурор довів, що звільнення обвинуваченого від відбування призначеного покарання з випробуванням не відповідатиме обставинам кримінального правопорушення та особі обвинуваченого, оскільки злочин є тяжким, вчинений з грубим порушенням громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства і з застосуванням пістолета, що характеризується підвищеною суспільною небезпекою.
Крім того, однією з потерпілих є жінка, що отримала тілесні ушкодження внаслідок пострілу в обличчя.
Апеляційний суд погодився з доводами прокурора та засудив зловмисника до 2 років позбавлення волі.
Вирок набрав законної сили.
Прес-служба прокуратури області
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.