Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 11:18:40

Учасники мали змогу ознайомитись, обговорити та обмінятись думками стосовно існуючих практик та досвіду щодо протидії корупції

30.05.2018   14:41Агенцiя

Конференція «Дієві інструменти протидії корупції» пройшла в місті Чернігові 29 травня. Всі учасники заходу, а це понад 40 представників активної громадськості та журналісти Чернігівщини мали змогу ознайомитись, обговорити та змістовно поспілкуватись щодо реалій впровадження антикорупційної реформи в регіонах Україні.

Відкриваючи конференцію, Олександр Підгорний, керівник Чернігівського Центру Прав Людини, зауважив, що як свідчить практика, ухвалення навіть досить прогресивного антикорупційного законодавства не гарантує досягнення відчутних результатів, тоді як громадські організації і медіа, залучені до імплементації антикорупційного законодавства, можуть і повинні впливати на покращення ситуації.

Про важливість протидії корупції та розвитку громадянського суспільства було зазначено у вітальному виступі народного депутата України Анни Романової.

За словами Арсена Дідура, заступника голови Чернігівської обласної ради, нині в країні діє система закритих можливостей або можливостей для обмеженої кількості монополістів. А заможне суспільство і вільна від корупції країна – це, насамперед, відкрита ринкова економіка, прозорі, чесні та зрозумілі правила гри для бізнесу, антикорупційний суд і вільне виборче право.

Конференція складалася з пленарного засідання «Реалії імплементації антикорупційної реформи в регіонах», панельної дискусії та секційних засідань на теми «Чи здатні журналістські розслідування стати знаряддям ефективної боротьби з корупцією на місцевому рівні» і «Як розширити існуюче інформаційне поле в сфері боротьби з корупцією для закріплення традиції постійного й якісного громадського контролю за діями влади».

В панельній дискусії брали участь:
• Бабак Артем – журналіст - розслідувач DOZORRO, Transparency International Ukraine
• Віктор Нестуля, директор програми інноваційних проектів Transparency International Ukraine
• Юрій Паперний, керівник Інформаційної агенції «Чернігівський монітор»
• Сергій Нестеренко, адвокат, правозахисник
• Олександр Підгорний, керівник ГО «Чернігівський Центр Прав Людини»

Учасники мали змогу ознайомитись, обговорити та обмінятись думками стосовно існуючих практик та досвіду щодо протидії корупції, а також шукали відповідь на питання, як підтримати взаємодію активістів та медіа для поширення успішних практик протидії корупції.

Результати, які були представлені учасниками конференції, демонструють, що в Україні громадяни можуть ефективно використовувати інструменти громадського контролю за впровадженням норм антикорупційного законодавства та протидіяти корупції. Учасники також підкреслили важливість суспільного діалогу щодо необхідності протидії корупції.

На завершення учасниками конференції прийняли
Резолюцію конференції «Дієві інструменти протидії корупції».

Загалом конференція пройшла у теплій, дружній атмосфері, яка проявилась своєю високою результативністю, активністю її учасників, а також отриманням безцінного досвіду у сфері протидії корупції.

Проект «Сприяння імплементації антикорупційної реформи в Чернігівському регіоні» здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:43

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 13 червня по 8:00 14 червня 2021 року.

В Україні зафіксовано 420 нових випадків захворювання на COVID-19

В Україні зафіксовано 420 нових випадків захворювання на COVID-19 08:30

Серед них - 32 дитини та 2 медпрацівники.

Чоловік отримав вирок за заклики у соцмережі стратити

Чоловік отримав вирок за заклики у соцмережі стратити "слуг народу" 08:03

Обвинувачений розміщав дописи у Facebook з особистої неприязні до президента України.

У Ніжинському районі громаді повернуто 33 га землі вартістю понад 800 тис грн

У Ніжинському районі громаді повернуто 33 га землі вартістю понад 800 тис грн 07:48

На виконання рішення суду за позовом Бахмацької місцевої прокуратури до комунальної власності Дмитрівської ОТГ Ніжинського району повернуто 33 га землі.

Від платників податків у травні бюджети отримали понад 1 мільярд гривень

Від платників податків у травні бюджети отримали понад 1 мільярд гривень 07:35

Про поповнення бюджетів платниками податків Чернігівщини у травні повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.