Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 квітня, 00:27:43

В області планують створити Центр пересадки кісткового мозку

25.05.2018   08:40Агенцiя

Наразі тільки в Чернігівському обласному онкологічному диспансері пересадки свого кісткового мозку потребують до трьох десятків людей, ще чотири пацієнти — донорського кісткового мозку.

Вартість пересадки власних стовбурових клітин в Україні коштує 120-220 тисяч гривень. Донорська пересадка здійснюється тільки закордоном. Її ціна — 120–300 тисяч доларів США.

Ситуацію може змінити новий закон про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини, що днями прийняла Верховна Рада України. У документі, зокрема, зазначається, що вилучення органу для трансплантації після смерті людини можливе лише за її письмової згоди.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, це значний крок суспільства щодо розуміння проблеми: щорічно в Україні гине від 40 до 60 потенційних донорів на мільйон населення.

Питання трансплантації кісткового мозку в Чернігівському онкодиспансері розпочали опрацьовувати ще минулоріч.

Наразі ж активно ведеться робота по створенню Центру пересадки кісткового мозку: відремонтовано приміщення, розроблено проект придбання системи сучасного кондиціювання. Опрацьовується питання щодо закупівлі апаратури для відбору та сепарації стовбурових клітин, а також обладнання для замороження й кріоконсервації матеріалу. Загальна вартість проекту складає 30 мільйонів гривень. За успішної його реалізації це буде п’ятий подібний Центр в Україні.

Донорського банку кісткового мозку в Україні не існує, тож поки що мова йде про пересадку пацієнтові власних стовбурових клітин, зазначає завідувач гематологічного відділення обласного онкодиспансеру Алла Нагорна. Щодо пацієнтів, котрі потребують донорських стовбурових клітин, то тут може зарадити новий закон про трансплантацію.

 
За інформацією Чернігівського обласного онкологічного диспансеру

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 12:20

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.

На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19

У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).

Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21

Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.

«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09

У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16

З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.