Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 13:07:16

За замах на вбивство односельця та крадіжку речей винуватого засуджено до 10 років позбавлення волі

08.05.2018   11:44

За принципової позиції прокуратури вироком Прилуцького міськрайонного суду місцевого жителя визнано винуватим у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України (закінчений замах на умисне вбивство), ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло).

У судовому засіданні прокурором доведено, що обвинувачений, знаходячись у місці проживання знайомого у смт. Варва, у ході сварки на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, бажаючи настання смерті наніс потерпілому шість ударів сокирою в різні частини голови, чим спричинив внутрішньо-черепну травму, чисельні переломи скроневої кістки, крововиливи у головний мозок, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя.
   
Від отриманих тілесних ушкоджень потерпілий втратив свідомість та, впавши на землю, перестав подавати ознаки життя. Вважаючи, що він виконав всі дії для умисного протиправного заподіяння смерті, обвинувачений перестав наносити удари сокирою, вважаючи що потерпілий помер.
   
Однак, обвинувачений не довів злочинний умисел, направлений на протиправне заподіяння смерті односельцю, до кінця з причин, які не залежали від його волі, оскільки внаслідок отриманих тілесних ушкоджень потерпілий залишився живий.
   
У подальшому, обвинувачений викрав з будинку мобільний телефон та 1,5 тис. грн. грошових коштів, які використав.
   
Врахувавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки злочинів, те що обвинувачений неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, суд остаточно, із застосуванням ч. 1 ст. 70 КК України, призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.
   
Також з обвинуваченого стягнуто 120000 грн. в рахунок відшкодування заподіяної матеріальної та моральної шкоди.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38

У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16

Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини