Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 23:40:56

У пожежонебезпечний період головне – координація дій всіх служб

05.05.2018   10:53Агенцiя

Заходи запобігання масовим пожежам та стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах обговорили учасники засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко 4 травня.

У засіданні, що проходило в режимі відеоконференції, взяли участь заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко, керівники задіяних обласних підрозділів та служб.

– Ще 30 березня ми розробили конкретний план заходів, яким передбачено створення 8 регіональних центрів оперативного реагування, що працюватимуть по всій Україні. До них залучені 11 тисяч одиниць техніки та 22 тисячі особового складу. Також визначили найбільші зони ризику виникнення пожеж під час літнього періоду — це Чернігівська, Закарпатська, Харківська і Одеська області, – повідомив Геннадій Зубко.

Серед найбільш небезпечних зон – природні екосистеми: ліси, торфовища, сільгоспугіддя. Це стосується й полігонів твердих побутових відходів, стихійних сміттєзвалищ та військових полігонів.

У свою чергу, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін зауважив, що аналіз поточної ситуації свідчить про формування негативної тенденції до збільшення кількості пожеж у природних екосистемах. У середньому кожної доби в країні фіксується 150 таких пожеж. Крім того, він звернув увагу на загоряння на полігонах твердих побутових відходів та стихійних сміттєзвалищах, яких з початку року зафіксовано вже 170 випадків.

– Оперативний план введений у дію. Тому ще раз наголошую на відповідальності керівників на місцях і особливо тих державних підприємств, які повинні в умовах підвищеного стану пожежонебезпеки посилити превентивні заходи. Необхідно забезпечити чітку координацію всіх служб, — підкреслив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Також Геннадій Зубко звернувся до органів місцевого самоврядування – провести першочергово інвентаризацію місць масового відпочинку біля води, засобів безпеки, координацію підрозділів Нацполіції і територіальних органів ДСНС, які займаються рятуванням людей.

– До початку сезону дуже небагато часу, тому органи місцевого самоврядування мають обладнати і збільшити місця масового відпочинку на водних об’єктах, вжити вичерпних заходів щодо запобігання загибелі на воді і до 1 липня розробити регіональні програми рятування людей на воді у 2018 році, — наголосив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що ця робота має вестись системно. Діяльність ДСНС, Нацполіції і державних органів влади може бути допоміжною. Все інше – це питання громади: визначення зон відпочинку і їх облаштування, проведення рятувальних заходів, обмеження доступу до заборонених територій тощо.

На Чернігівщині місцевими органами виконавчої влади вживаються заходи щодо запобігання виникненню пожежам в екосистемах. Затверджено Комплексний план заходів обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади щодо протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2018 року .

У березні на території Сновського району проведено командно-штабне тренування органів управління та сил територіальної і функціональних підсистем. Видано доручення голови обласної державної адміністрації щодо попередження виникнення пожеж в природних екологічних системах Чернігівської області .

Фахівцями управління ДСНС України в області проведені перевірки лісогосподарських підприємств щодо їх готовності до пожежонебезпечного періоду.

Аби не допустити розповсюдження вогню з лісових масивів на розташовані поруч населені пункти, проводиться систематичне розчищення сухої трави, чагарників та поновлення мінералізованих смуг.

Для запобігання надзвичайних ситуацій у регіональному матеріальному резерві створено запас паливо-мастильних матеріалів обсягом 20 тонн, що можуть бути використані для пожежогасіння.

Людський фактор і кліматичні умови – це два головних фактори ризику виникнення пожеж. Тому рятувальники закликають громадян бути пильними, дотримуватися правил безпечної поведінки під час відпочинку як у лісових масивах, так і на водних об’єктах.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).