Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 12:32:25

Про реалізацію проектів громадського бюджету в 2017 році звітували у міськраді

21.04.2018   09:36

20 квітня про реалізацію проектів громадського бюджету, які перемогли у 2016 року в місті Чернігові та виконувалися в 2017, звітували їх автори та виконавці.

Публічний звіт проходив на засіданні робочої групи з питань реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у Чернігівській міській раді.  

- Цей захід буде традиційним кожного року. Про те, які проекти перемогли у місті і як вони реалізувалися, має дізнатися якомога більше чернігівців, - сказав заступник міського голови Олександр Ломако, голова робочої групи з питань реалізації громадського бюджету.

Він повідомив, що у 2016 році визначені 29 проектів-переможців  громадського бюджету, на які було спрямовано приблизно 6,5 млн грн бюджетних коштів міста. З них реалізовані 26 проектів. Три проекти ще не вдалося здійснити через ряд причин, з них: 2 – у сфері ЖКГ, 1 – у сфері культури.  Але їх виконання продовжуватиметься у поточному році.

З 15 квітня вже розпочався прийом проектів на поточний рік, який триватиме до кінця травня - і принагідно заступник міського голови закликав містян взяти активну участь у розробці громадських проектів, адже будь-яка ідея має право бути висловленою, а якщо її підтримає громада – то і втіленою. 

Як вже повідомлялося раніше, у минулому році було подано понад 100 проектів, а участь у голосуванні взяли 23 тисячі чернігівців, що свідчить про зріст громадської активності у місті.

Отже:

Проект «Організація спортивної реабілітації інвалідів з вадами зору», який втілювала у життя ГО  «Конкордія», сприяв популяризації «сліпого футболу» серед громадськості. Заняття проводилися на базі школи-інтернату для дітей з вадами зору у м. Чернігові. За час реалізації проекту загалом проведено 68 тренувальних занять та  6 майстер-класів, які проходили, крім Чернігова, у різних містах країни: Київ, Харків, Умань, Слов’янськ.

Інший проект ГО «Конкордія» - "Організація соціального патронату та психологічного супроводу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування".

Основною цільовою аудиторією проекту є діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування в кількості 398 осіб, які стоять на первинному обліку міської служби у справах сім’ї, дітей та молоді, а також члени їх сімей. Результатом реалізованого проекту є зменшення психологічної травматизації, профілактики девіантної та делінквентної поведінки вищезазначеної категорії дітей та підлітків. Формування та навчання в них навичок позитивної «Я-концепції» та мотивації до активного громадського життя у м. Чернігові. Загалом проведено 76 тренінгових занять, 210 індивідуальних консультацій.          

Проект "Вибір-5: впровадження науково обгрунтованої профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу та злочинності серед п’ятикласників шкіл Чернігова". У межах проекту проведені два 20-годинні тренінги, 3 семінари для тренерів, надрукований профілактичний буклет та роздатковий матеріал для учнів, створений фільм про проект "Вибір -5", проведений конкурс малюнків на тему "Здоровий спосіб життя".
        
Декілька проектів, реалізованих у минулому році, були спрямовані на підтримку дітей та людей з інвалідністю.
Серед них: «Створення групи денного перебування для дітей з інвалідністю, які не відвідують навчальні заклади». Проект реалізовувала ГО  "Голос батьків".

Група денного перебування забезпечувала надання соціальної послуги денного догляду для дітей з інвалідністю, старшого дошкільного та шкільного віку від 4 до 18 років, які не відвідують навчальні заклади. Впровадження цього проекту сприяло забезпеченню  соціальної адаптації та реабілітації дітей з інвалідністю.

Загальна кількість дітей, які перебували у групі денного догляду впродовж 6 днів на тиждень становила  47 дітей в рамках проекту. Регулярно, не менше 2-х разів на тиждень групу відвідували 37 дітей.

Ще один проект, спрямований на підтримку осіб з інвалідністю, зокрема, реалізацію свого права на пересування, реабілітацію, освіту та соціалізацію, впроваджувала  Чернігівська міська благодійна організація батьків і дітей інвалідів з дитинства "Логос". Проект має назву «Служба соціального таксі - новий крок у доступне суспільство».

Робота служби соціального таксі в місті для людей з інвалідністю, надає  їм нові можливості для вирішення своїх насущних питань, можливість до спілкування та соціалізації, освіти та розвитку, залучення до активного способу життя. Робота служби соціального продемонструвала великий попит на цю послугу, адже вона дуже потрібна для людей з обмеженими можливостями для вирішення своїх насущних проблем і жити повноцінним життям.  За час реалізації проекту було здійснено майже 3 тисячі поїздок на відстань від 5 до 25 км, якими скористалися 200 осіб. Здійснювалися реабілітаційні, освітні, медичні, соціально-побутові маршрути. Транспорт для надання послуг соціального таксі орендувався у «Деснапастранс».

У рамках проекту "Соціальна підтримка та реабілітація інвалідів по зору у м. Чернігові", реалізованого управлінням транспорту та зв’язку міської ради, розпочато обладнання міського транспорту системою внутрішнього та зовнішнього озвучення зупинок. Загалом обладнано 34 одиниці тролейбусів КП "ЧТУ".

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати курку в рукаві для запікання 11:51

Винахідник рукавів для запікання — справжній геній. Адже це кухонне пристосування максимально спростило процес приготування страв і позбавило господинь від подальшої необхідності вимивати духову шафу.

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала 11:49

Літнє сонцестояння – це астрономічний початок літа, у цей день у Північній півкулі встановлюється найдовший день та найкоротша ніч. Подібне явище спостерігається у цей же час у грудні, коли тривають найдовша ніч і найкоротший день у році.

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня 11:44

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 21 по 27 червня 2021 року.

21 червня - Міжнародний День Йоги

21 червня - Міжнародний День Йоги 07:41

Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.

АНОНСИ ПОДІЙ