Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 червня, 01:27:03

У Чернігівському обласному онкодиспансері вперше протезували коліно

20.04.2018   08:35Агенцiя

Операція з ендопротезування колінного суглоба відбулася вперше в умовах Чернігівського обласного онкологічного диспансеру. Тут 13 квітня 60-річній онкохворій пацієнтці замінили колінний суглоб на штучний ендопротез (імплант).

До співпраці в галузі онкоортопедії до Чернігова було запрошено фахівця з відділення кісткової онкології Донецького НДІ травматології й ортопедії Максима Власенка. Оперативне втручання – вкрай складне.

Адже коліно – складна анатомічна структура, яка складається з декількох кісток. Як розповів завідувач відділення пухлин голови, шиї та грудної клітки Олександр Колотило, хвора майже п’ять років поспіль відчувала страшний больовий синдром, ходила на допоміжних засобах і впродовж останніх двох років жила на знеболювальних препаратах. Обстеження підтвердили, що в жінки прогресує деформуючий артроз колінного суглоба.

Тож пацієнтці й було запропоновано зробити ендопротезування – тим самим покращити якість життя. Сучасні імпланти, виконані з титану або поліетилену, мають термін служби до 20−30 років і дозволяють пацієнтові зберігати нормальну рухову здатність і вести повноцінне життя без обмежень фізичної активності.

«У даному випадку пацієнтці проведено оперативне втручання, під час якого вдалося зберегти всі кісткові структури, прибрати лише головки стегнової та великогомілкової кісток. Кістки були з’єднані спеціальними суглобними трансплантатами – ендопротезами. На той час, коли пацієнтку перевели до палати, вона вже змогла самостійно стояти і робити перші кроки. Наразі триває період реабілітації», – прокоментував Олександр Колотило.


Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації 
   

Останні новини Чернігівщини

Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29

Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.

«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38

Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.

Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16

У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.

Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44

Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.

Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13

У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини