Валерій Куліч: Бритіш Американ Тобакко – успішний бізнес, що сприяє економічному розвитку Чернігівщини
Компанія Бритіш Американ Тобакко Україна відзначила 25 річницю своєї діяльності. В урочистостях, які відбулися в Києві вчора, 18 квітня, взяв участь і голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.
Очільник області відзначив, що підприємство, яке потужно працює в місті Прилуки, – один з найбільших платників податків в області, створює гарний інвестиційний клімат та сприятливі умови для залучення іноземного капіталу в економіку Чернігівщини.
До речі, Бритіш Американ Тобакко Україна – перше підприємство з іноземними інвестиціями (Велика Британія) у тютюновій галузі України, засноване у 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики. На сьогодні за показниками діяльності займає лідируючі позиції серед 42 підприємств групи British American Tobacco.
Продукція ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т-Прилуки» посідає одне з провідних місць в експорті товарів області, експортується до Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Азербайджану та Сінгапуру. Минулого року підприємство експортувало товарів на суму близько 44 мільйонів доларів США – 7% загальнообласного експорту.
Компанія – один з найбільших інвесторів та працедавців Чернігівської області. Тут працює близько тисячі осіб, з яких половина – у місті Прилуки.
Обсяг прямих іноземних інвестицій в компанію становить сягає 370 мільйонів доларів США. Усього ж за 25 років в модернізацію фабрики та розвиток компанії інвестовано понад 500 мільйонів. Це дало змогу осучаснити обладнання, збудувати на місці старих виробничих потужностей нове високомеханізоване підприємство, яке вийшло на якісно новий рівень продукції і забезпечило динамічний розвиток бізнесу.
Підприємство є вагомим та надійним платником податків і зборів – як до державної скарбниці, так і до місцевих бюджетів. Протягом лише 2017-го року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло 21,5 мільйона, а у січні-квітні цього року – 7 мільйонів гривень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Медіабаза Чернігів зібрала місцевих медійників на День журналіста 14:57
6 червня, у День журналіста, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» організував зустріч для представників місцевих редакцій.
У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації 14:32
У шести медичних закладах Чернігівської області з’явилися сучасні відділення амбулаторної реабілітації. Нові простори запрацювали у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені. Це дозволить жителям громад – як військовослужбовцям, так і цивільним чи ветеранам – отримувати якісні реабілітаційні послуги ближче до місця проживання.
Відкрито реєстрацію на відбіркові змагання «Ігри Ветеранів 2026» зі стрільби з луку, настільного тенісу та кросфіту 12:08
Міністерство у справах ветеранів України оголосило про початок реєстрації на відбірковий етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри Ветеранів 2026». Учасники змагатимуться у стрільбі з луку, настільному тенісі та кросфіті.
Відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка 12:01
Сьогодні, 9 червня, відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка. Керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради були зібрані з метою обговорення нагальних робочих питань та координації подальшої діяльності.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.