Екологічний та активний туризм Чернігівщини: реалії, перспективи, тенденції
Чернігівщина – це край зеленого туризму. Ця теза вже давно стала аксіомою, які в принципі не потребують будь-яких доказів. Розвиток «зеленого» туризму прописує собі в потенціальні можливості практично кожна громада, яка починає працювати над своїм стратегічним планом розвитку. Історичні місця та пам’ятки, природні умови та чудові ландшафти – все це створює умови для того аби чернігівська земля стала дійсно туристичним краєм.

Як не втратити можливості та скористатися тим самим потенціалом, обговорювали 18 квітня учасники дискусії «Екологічний та активний туризм Чернігівщини: реалії, перспективи, тенденції», яка була організована Благодійним фондом «Беремицьке Біосфера».
Представники влади, об’єднаних територіальних громад, туристичних агентств та громадських організацій, професійні екскурсоводи та підприємці звертали увагу на важливість співпраці в напрямку розвитку зеленого туризму на території області та більш активної участі жителів у створенні цієї галузі. Адже як зазначив Сергій Підмогильний, координатор розвитку мережі Greenways Української асоціації активного та екологічного туризму: «Ми коли привозимо на деякі території туристів, вони не знають де витратити свої гроші». Важливо, щоб територія, на якій знаходяться цікаві історичні, екологічні або інші об’єкти, «жила» і була цікавою. «Важливо, щоб місцеві мешканці хотіли брати участь у розвитку туристичної галузі. Навіть якщо немає туристичного потенціалу, але є бажання створити його, то все вийде», - зазначив він.
У своїй презентації Сергій Підмогильний звернув увагу присутніх на ідею «зелених шляхів», які створюються і координуються громадами, спонукають їх до об’єднання зусиль та міжмуніципального співробітництва.
За словами Тетяни Ферльовської, директора БФ «Беремицьке Біосфера», основна ідея природного парку «Беремицьке» - це відновлення лісостепу та змішаного лісу, ревіталізація землі, флори та фауни. А також максимальне залучення жителів громад до розвитку зеленого туризму, створення на території наукового та освітнього центру. На сьогоднішній день «Беремицьке» - це більше ста робочих місць для жителів громад Козелецького району з конкурентною заробітною платою. Це цікавий туристичний об'єкт, це ще одна "перлина" на карті Чернігівщини.
На думку Людмили Чабак, радника з питань децентралізації Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, співпраця об’єднаних територіальних громад з бізнесом та громадськістю у «Беремицькому» – це хороший приклад розвитку туристичної галузі. Вона підкреслила: «Громадам Чернігівщини вже сьогодні потрібно розуміти, що розвиток екологічного та зеленого туризму – це готелі, хостели, заклади харчування, крамнички та інші послуги. А, отже, це розвиток економіки громад, додаткові робочі місця та доходи. І цьому потрібно приділяти увагу, сили та час». Також Людмила Чабак додала, що Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, готовий стати майданчиком для налагодження комунікацій та співпраці між громадами та представниками туристичних організацій.
Практично всі учасники дискусії наголошували на тому, що розвиток екологічного та зеленого туризму - це не лише економіка та цікаве дозвілля, це шанс врятувати природу та навколишнє середовище. Крім того, екологічна складова дає можливість відвідувати природні парки цілий рік, не зважаючи на пору року.
По завершенню дискусії, її учасників запросили на екскурсію парком «Беремицьке».
Чернігівський ЦРМС
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.