Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:01:24

Управління освіти Чернігівської міськради виявило молочний фальсифікат та припинило його постачання до їдалень дошкільних закладів

18.04.2018   12:29

На експертне дослідження до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області було надано зразки молочної продукції, а саме молоко, сметана, сир твердий, масло солодковершкове та сир кисломолочний.

Постачання молока, сметани та масласолодковершкове здійснюється ТОВ «ПЕРЕЯСЛАВ-МОЛПРОДУКТ», який є їх виробником, постачання ж сиру твердого та сиру кисломолочного здійснюється ПАТ «БАЗИС».

Проведена експертиза встановила, що надані зразки продукції молока, сметани та масла за фізико-хімічними показниками не відповідають встановленим вимогам. Це, насамперед, стосується масової частки жиру в продукті, яка була на 1-3% нижче, ніж вказано на упаковці.
Зразки сиру твердого та сиру кисломолочного відповідали вказаним на упаковці характеристикам.

Розуміючи важливість точності результатів дослідження, 28.02.2018 року управлінням освіти Чернігівської міської ради було повторно взято зразки молока, сметани, сиру твердого, масла солодковершковогота сиру кисломолочного і передано на більш детальне дослідження до Державного підприємства «Укрметртестстандарт» (м.Києв).

За результатами проведених випробувань:
молоко коров’яче 3,2% жирності (виробництва ТОВ «ПЕРЕЯСЛАВ-МОЛПРОДУКТ»)не відповідає встановленим вимогам;
масло селянське солодко вершкове 73% жирності (виробництва ТОВ «ПЕРЕЯСЛАВ-МОЛПРОДУКТ») не відповідає встановленим вимогам;
сметана 21% жирності (виробництва ТОВ «ПЕРЕЯСЛАВ-МОЛПРОДУКТ») відповідає встановленим вимогам;
сир твердий 50% жирності (ТОВ «Сирроб») відповідає встановленим вимогам;
сир кисломолочний 18% жирності (виробництва ТОВ "Вівальді Д".) не відповідає встановленим вимогам.
Зважаючи на офіційні результати випробувань, управління освіти Чернігівської міської ради надіслало претензії до ТОВ «ПЕРЕЯСЛАВ-МОЛПРОДУКТ» та ПАТ «БАЗИС» у зв’язку з постачанням молочної продукції неналежної якості з вимогою сплатити штрафні санкції та здійснити допоставкуякісних товарів.

Заявлені вимоги ТОВ «ПЕРЕЯСЛАВ-МОЛПРОДУКТ» одразу виконав у повному обсязі.

ПАТ «БАЗИС»від виконання вказаних вимог відмовилося, посилаючись на те, що надані для дослідження зразки товару були взяті без представника товариства та висловило недовіру результатам дослідження.

У зв’язку з цим 29.03.2018 року управління освіти Чернігівської міської ради змушене було повторити експертну процедуру і разом з представником виробника сиру кисломолочного ТОВ «Вівальді Д» та представником ПАТ «БАЗИС» взяло та передало на дослідження два зразки сиру кисломолочного 18% жирності до ДП «Укрметртестстандарт».

Повторна експертиза підтвердила, що якість дослідженої продукції не відповідає встановленим стандартам і вимогам. Зокрема, у сирі кисломолочному масова частка немолочних жирів складає 97% від загального жиру. Таким чином, дана продукція – повний фальсифікат.

Враховуючи те, що допущене порушення умов поставки щодо якості товару є істотним порушенням умов Договору про закупівлю № 530 від 05.12.2017 року, укладеного між управлінням освіти Чернігівської міської ради та ПАТ «БАЗИС» за результатами відкритих торгів з використанням електронної системи публічних закупівель «ProZorro», та є грубим порушенням конвенційних прав дітей, управлінням освіти Чернігівської міської ради:
- відмовилося від подальшого постачання ПАТ «БАЗИС» сиру кисломолочного у заклади дошкільної освіти міста з 16.04.2018 року;
- повідомило про дострокове припинення Договору про закупівлю № 530 від 05.12.2017 року;
- вимагає негайної сплати вартості поставленого неякісного товару на загальну суму 69906,24 грн.;
- вимагає негайної сплати штрафних санкцій у розмірі 6990,62 грн.;
- залишає у своєму розпорядженні надане ПАТ «БАЗИС» забезпечення виконання Договору в розмірі 129 195,00 грн.

Виявлені факти грубих технологічних порушень є вагомим сигналом в першу чергу для законодавця, адже визначальним чинником в процедурі укладанні договорів на постачання продукції є її низька ціна.
Натомість існуюча практика застосування санкцій до недобросовісних виробників не стимулює їх до сумлінності навіть у питанні безпеки харчування для дітей.

Управління освіти Чернігівської міської ради переконане в необхідності посилення державного контролю за дотриманням якості харчової продукції, що надходить у навчальні заклади, і пропонує ініціювати урядову перевірку продукції вітчизняних виробниківна її відповідність встановленим стандартам та вимогам, а також вжити необхідних заходів для посилення відповідальності виробників сумнівної продукції.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.