Прокуратура звернулася з позовом про визнання незаконним рішення, прийнятого з порушенням антикорупційного законодавства
Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді та керуючись вимогами ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції», прокуратурою в судовому порядку оскаржено рішення сесії однієї з селищних рад Куликівського району про встановлення секретарю цієї ради надбавки до посадового окладу.
Зверненню прокурора з позовом до суду передувало ухвалення Куликівським районним судом постанови, яка набрала законної сили, про визнання секретаря селищної ради винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП з накладенням штрафу.
Доведено, що депутат, як суб’єкт відповідальності за корупційні правопорушення, не виконала покладені на неї обов’язки щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, оскільки була присутня на засіданні сесії селищної ради та спільно з іншими депутатами голосувала за прийняття оскаржуваного рішення.
Рішенням суду від 23.03.2018 незаконний розпорядчий документ, прийнятий з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції», скасовано.
Довідково: відповідно до ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього закону, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, об'єднання громадян, юридичної особи, прокурора, органу державної влади, зокрема Національного агентства, органу місцевого самоврядування.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Коропщині поліцейські виявили двох водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного спʼяніння 17:21
Під час патрулювання на території Коропської громади правоохоронці виявили двох водіїв, які кермували в стані алкогольного сп’яніння.
У Чернігові відкрили виставку на честь загиблих працівників культури області 16:39
Від сьогодні в Обласному історичному музеї ім. Василя Тарновського експонується виставка, присвячена пам’яті працівників культури, які загинули в російсько-українській війні.
Зливав нечистоти в яр: на Чернігівщині викрили факт забруднення земель 16:17
Поліція Новгород-Сіверщини розслідує факт забруднення землі відходами
Колектив Чернігівської обласної лікарні в чергове ділився своєю кров’ю 15:12
30 жовтня Чернігівська обласна лікарня спільно з Чернігівським обласним центром крові організували та провели день добровільної донації крові серед колективу медичного закладу. Метою заходу було залучення якомога більшої кількості здорових людей до донорства крові.