Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 00:48:50

Як область готується до весняного паводку

21.03.2018   13:09Агенцiя

Гідрометцентр визначив можливі критичні зони на Чернігівщині, де можуть виникнути проблемні ситуації в період проходження весняного водопілля.

Так, на річці Дніпрі прогнозують досягнення і тривале перевищення небезпечних відміток рівня води в Ріпкинському та Чернігівському районах. Це може призвести до обтоплення водами Дніпра і Сожу населених пунктів, відрізання їх від основних шляхів сполучень, затоплення ділянок доріг місцевого значення. Тривалий паводок може ускладнити умови життєдіяльності населення в цих районах, як це відбулося навесні 2013 року.

Фахівці також попереджають, що при проходженні водопілля тривалий час утримуватиметься затоплення заплави річки Десни біля Новгорода-Сіверського. Тут варто очікувати на досягнення небезпечних відміток обтоплення (оточення водою, відрізання від шляхів сполучення) та початкове підтоплення водами Десни низькорозташованих садиб ряду населених пунктів у Новгород-Сіверському, Коропському, Куликівському, Сосницькому, Менському та Городнянському районах.

Аби попередити надзвичайні ситуації, пов’язані з паводком, відповідні служби постійно моніторять рівень води на зазначених територіях. Як уже повідомлялося, минулого тижня проведено обліт критичних зон, щоб наочно відстежити стан справ.

Загалом же область почала готуватися до весняного водопілля ще з початку року. В облдержадміністрації у січні затверджено план заходів щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2018 року на території Чернігівської області.

План передбачає чітку підготовку місцевих органів влади до проведення оперативних заходів у разі виникненні надзвичайних ситуацій, а також створення умов для успішного подолання їх наслідків.

При цьому важливими складовими, безперечно, мають бути попереджувальні дії та співпраця між органами влади на місцях і відповідними службами. Акцент також на оперативному оповіщенні мешканців населених пунктів у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Поки що морози стримують весняне водопілля. Проте, вже незабаром, за прогнозами синоптиків, на території Чернігівщини буде плюсова температура.


За інформацією Департаменту цивільного захисту населення та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ