Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 14:06:54

Короїд не спить! Небезпечний шкідник дістався заповідних зон

21.03.2018   13:06

Небезпечний шкідник – верхівковий короїд, який вражає хвойні деревостани, дістався Ніжинщини. За словами директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця, сьогодні площа вражених шкідником лісових насаджень сягнула 324 гектарів. Вражає короїд здебільшого найкращі на найвищі дерева. Не оминув шкідник і заповідні зони, зокрема, регіональний ландшафтний парк «Ніжинський».

В приміщенні Ніжинської районної ради відбувся брифінг, присвячений необхідності вилучення уражених верхівковим короїдом хвойних дерев на території РПЛ «Ніжинський».

Доповідачами виступили голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, перший заступник голови Ніжинської райдержадміністрації Сергій Батрак, директор ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець, директор регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» Сергій Мельникович.

Як пояснив директор держпідприємства «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець, для того щоб провести рубку  в природо-заповідному фонді потрібно покликати спеціалістів Київлісозахисту, спеціалістів із департаменту екології природних ресурсів Чернігівської області, провести додаткове обстеження із залученням науковців.

«Кожна ділянка підлягає окремому обстеженню, кожному дереву присвоюється номер, в якому вказана причина, по якій дане дерево береться в рубку, - каже директор держпідприємства. – Живі дерева теж потрібно рубати, якщо є на те причина. Називаю такі причини: зламана вершина дерева, якщо вершина втрачена на дві третини, дерево, вражене смоляним раком, і найбільша проблема на сьогоднішній день – це короїд., - продовжує він. – Цей жучок пошкоджує дерево за дуже кроткий термін. При цьому, він вражає найкращі дерева, оскільки такі дерева найвищі, найбільше прогріваються сонцем і для цього шкідника це - найбільш сприятливі умови. Тобто, вершину вже втрачено, дерево загинуло, але знизу ще буде частина живої деревини. Втім, це не означає що ці дерева не потрібно видаляти. Якщо цього не зробити, то шкідник піде далі».

За словами Юрія Болоховця, нині в лісових масивах, які обслуговує держпідприємства 324 гектарів хвойних насаджень вражені короїдом.

Протистояти поширенню верхівкового короїда лісівники Чернігівщини найбільш ефективно можна тільки завдяки своєчасному очищенню лісосік, проведенню рубок головного користування, спрямованих на відтворення деревостанів природного походження та формування рубок догляду деревостанів мішаного складу. Не зайвим буде, на думку спеціаліста, своєчасно та терміново вилучати свіжозаселені стовбуровими шкідниками дерева.

«Якщо все буде за білоруським сценарієм, то після короїда в найближчі два-три роки соснові насадження будуть втрачені суттєво», - ділиться песимістичними прогнозами директор держпідприємства.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства, площа уражених основних насаджень у підвідомчих управлінню підприємствах сягнула 10 тисяч гектарів.

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

Останні новини Чернігівщини

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 13:29

Засідання Погоджувальної ради перед 9-ю сесією міської ради VIII скликання відбулося в Чернігівській міській раді 14 червня.

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада” 13:13

11 червня відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”.

Привітали переможців Всеукраїнського чемпіонату

Привітали переможців Всеукраїнського чемпіонату "Дитяча ліга" з волейболу 13:03

У Чернігові відбувся фінал Всеукраїнського чемпіонату«Дитяча ліга» з волейболу серед дівчат 2007 року народження, який проходив з листопада 2020 року по червень 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 141 особу

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 141 особу 12:56

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 червня в області першою та другою дозою щеплено 43 043 людей.

Поліція Чернігівщини представила щотижневий звіт про свою роботу 12:44

Інфографіка поліції демонструє кількість розкритих злочинів, задокументованих правопорушень та затриманих осіб за минулий тиждень.