Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 12:54:04

Сергій Сергієнко: Наше завдання - попереджати надзвичайні ситуації

17.03.2018   10:07Агенцiя

Для забезпечення належного функціонування гідротехнічних споруд на водних об’єктах, у першу чергу, потрібно взяти їх на баланс та провести паспортизацію. Безхазяйність унеможливлює їх використання та ремонт, що в результаті може спричинити надзвичайну ситуацію. Особливо навесні, коли існує реальна загроза паводка.

Безхазяйною виявилася водопропускна споруда, розташована в урочищі «Тростянецька балка» у Срібнянському районі. Тут знаходиться руслова водойма площею понад сто гектарів. Поруч — дорога державного значення Н-07 Київ-Суми-Юнаківка. Аби не зруйнувати дорогу при значному підвищенні рівня води, яке прогнозують цьогоріч, можна відкрити шлюз до нижнього ставка і спустити воду. Втім, є загроза, що труби, які не ремонтувалися декілька десятків років, не витримають навантаження. Та й відкачку води не можна робити без проектної документації. Крім того, у нижнього ставка є власник, інтереси якого теж слід враховувати. Необхідно обстежити й сам ставок.

Раціональне вирішення ситуації обговорили 16 березня під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови ОДА Сергія Сергієнка. Він, зокрема, наголосив на проведенні робіт з виявлення небезпечних безхазяйних об’єктів по всій області, аби попередити виникнення надзвичайних ситуацій.

Учасники заходу вирішили: поки що недоцільно спускати воду, адже наразі водосховище заповнене наполовину. За попередніми даними, рівень талих вод буде таким, як у 2013 році. Тоді переливу води не було. Проте ситуацію варто контролювати, особливо щоденний рівень води. Управління ДСНС в області має бути готовим навіть до евакуації населення у разі прориву дамби.

Також необхідно якнайшвидше визначитися із балансоутримувачем, відтак і користувачем, гідротехнічної споруди та внести її до єдиного реєстру.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

"Чернігів стародавній": географія відвідувачів розширюється 10:22

Поступово збільшується потік відвідувачів у музейні об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Розширюється і їх географія.

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини