Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 12:24:28

Аби поховати людину, що померла своєю смертю, дозвіл суду не потрібен. ВІДЕО

17.03.2018   10:01Агенцiя

Аби поховати людину, що померла своєю смертю, дозвіл суду не потрібен. В силу вступили зміни до Кримінально-процесуального кодексу, що стосуються проведення судово-медичних експертиз.

Звернутися до суду слідчий має задля проведення розтину покійника тоді, коли справа кримінальна, людина померла насильницькою смертю. Слідчий збирає докази і подає до суду клопотання. Далі у судді від 1 до 5 днів на прийняття рішення. На практиці можуть збільшитися терміни, протягом яких тіло, по якому є кримінальне провадження,  буде видано на поховання.

Хоронити за рішенням суду тих, хто помер своєю смертю, в Україні не будуть. Законодавчі новації, що вступають в дію з 15 березня, стосуються лише випадків, коли є підозри про насильницьку смерть. Раніше за актом до судмедекспертів слідчий звертався самостійно. Відтепер – через суд. Пояснює прес-офіцер Чернігівського відділу поліції, Наталія Човпило.

«Слідчий чернігівського міськвідділу поліції з погодженням з прокурором виходить з клопотанням до суду щодо прове дення судово-медичної експертизи  слідчий суддя або суд виносить ухвалу про проведення судово-медичної експертизи трупу».

Катерина Мороз   — слідчий суддя Новозаводського районного суду

«Випадки, коли немає ознак насильницької смерті чи підозри будь-якої , порядок щодо виклику лікарів, виклику поліції, отримання дозволів на поховання  і отримання лікарських свідоцтв він не змінився».

У Новозаводському суді Чернігова розглядатимуть усі клопотання слідчих. За місцем реєстрації обласного управління поліції. Суддя Катерина Мороз пояснює, дозвіл суду на проведення експертизи потрібен у випадку, коли відкрито кримінальне провадження. У слідчого судді є 5 діб прийняття рішення.

Катерина Мороз  — слідчий суддя Новозаводського районного суду м.Чернігова

«В певних випадках слідчий і прокурор зобов’язані звернутися до слідчого судді. Це у випадках коли необхідно встановити причину смерті і тяжкість та характер тілесних ушкоджень».

У суді вже прогнозують збільшення навантаження. В штаті чотири слідчих судді. За минулий рік розглянули 3600 проваджень, ще 500 — з початку цього року.

Катерина Мороз  — слідчий суддя Новозаводського районного суду м.Чернігова

«Всі клопотання слідчих, які віднесені до ГУНП в Чернігівській області будуть розглядатися в Новозаводському районному суді. Всі підрозділи, а їх області ще 23, це структурні підрозділи ГУНП, вони також будуть звертатися до Новозаводського районного суду. Чотири судді будуть розглядати усі клопотання по Чернігівській області. Це буде навантаження. Але ніхто з слідчих судів не буде порушувати терміни розгляду цих клопотань».

Поки суддя приймає рішення, небіжчиків прийматимуть у морги. На це дозвіл суду не потрібен.

Ігор Потаперко – начальник КП «Чернігівське обласне бюро судово-медичної експертизи»

«Зазвичай можемо забезпечувати 20 місць, при необхідності може бути збільшено до 50. Є мобільні спеціальні стелажі. Маємо достатньо місць для зберігання тіл померлих і жодних проблем наразі немає. Якщо і будуть якісь затримки не з нашої вини, а поки будуть прийматися рішення, безперешкодно будуть зберігатися тіла у морзі».

По Чернігову Судмедбюро проводить п’ять-шість експертиз трупів на день, буває і до десяти. Серед них тих, що стосуються криміналу — до 20 на місяць. Судово-медична експертиза триває місяць. Тіло віддається на поховання після завершення розтину.


Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.