Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 18 вересня, 20:15:32

Презентація проекту по управлінню ресурсами Дніпра

16.03.2018   11:00Агенцiя

15 березня у прес-центрі «Чиста політика» відбулася презентація транскордонного міжрегіонального проекту по підвищенню екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській і Гомельській областях.

Протягом заходу організатори розповіли:
• як відбуватиметься реалізація проекту в галузі комплексного управління транскордонними водними ресурсами;
• яку користь від реалізації проекту матимуть жителі транскордонних регіонів;
• як планується підвищувати обізнаність громадян щодо захисту довкілля та розумінню необхідності збереження води.

Розпочав захід завідувач кафедри інформаційно-вимірювальних технологій, метрології і фізики Чернігівського національного технологічного університету Анатолій Приступа, який зазначив, що даний проект виконується в рамках програми територіальної співпраці країн східноєвропейського партнерства, має фінансування з ЄС та організацій учасників проекту, дана програма є комплексною, багатовекторною і спрямована на підвищення ефективності системи моніторингу гідрологічних, метеорологічних, екологічних параметрів ріки Дніпро, адже це питання дуже актуальне на сьогодні, бо за нинішньою системою моніторингу досліджується мало параметрів, а методи вимірювання і контролю є застарілими та виконуються вручну, що в разі надзвичайних ситуацій унеможливлює їх оперативність.

«Тому в рамках проекту передбачається будівництво 2 сучасних автоматизованих комплексів, що включатимуть низку сенсорів, які будуть контролювати дуже багато різних параметрів — рівень води, швидкість та напрямок вітру, температуру, відносну вологість, атмосферний тиск, параметри екологічного складу води та радіаційного фону, - зауважив пан Анатолій, - ці станції передбачається створити повністю енергетично автономними на основі фотоелектричних перетворювачів, що зробить проект енергетично незалежним, а для передачі інформації буде застосовано бездротову мережу зв’язку, тобто сигнали від сенсорів будуть надходити і зберігатися у спеціальній базі даних, до якої матимуть доступ країни та організації, задіяні в контролі та управлінні водними ресурсами, також буде створено web–додатки, до яких матимуть доступ будь-які користувачі, себто населення транскордонних територій зможе мати оперативну інформацію про рівень води в Дніпрі».

Крім того, за рахунок цього проекту (термін реалізації якого складає 16 місяців) відбудеться оптимізація взаємодії відповідних спеціальних організацій (українських та білоруських) під час надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, також буде проведено низка інформаційних заходів серед населення.   
 
Україна та Білорусь мають спільний кордон довжиною 600 км, більшість якого проходить водою, що зумовлює необхідність транскордонного співробітництва, одним із шляхів якого і є згідно нового проекту створення гідрологічного посту у селищі Любеч, адже саме там досить інтенсивно розмивається лівий берег українського кордону (себто річка інтенсивно забирає територію України), - доповів заступник начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів Вадим Потапенко, -  зараз там побудовано берегоукріплення довжиною близько 1 км, де й буде встановлено новий гідрологічний пост, що зможе вимірювати не лише рівень, а і якість води, яка потрапляє до нас з-за кордону.

Керівник ГО «Чернігівський Центр Прав Людини» Олександр Підгорний звернув увагу, що на сьогодні громадські організації (ГО «Чернігівський Центр Прав Людини» та ГО Центр «Доброчин») задіяні у проекті, обов’язки яких будуть у співпраці з місцевим населенням – проведенні флеш-мобів, тренінгів, семінарів, круглих столів, інформуванні через ЗМІ, що має на меті підвищення громадянської свідомості та толерантності громади (як українців, так і білорусів), їх екологічного сумління та відповідального ставлення до водних ресурсів.

Підготовку та ідею проекту було розпочато 2 роки тому, адже він полягає не лише у встановленні гідрологічних постів, а й у зміні свідомості громади, яка має стати більш відповідальною та обізнаною екологічно, для чого розроблено різні методи для окремих цільових груп людей – зазначила керівник ГО Центр «Доброчин» Наталія Дрозд, - цей проект є пілотним та показовим і в разі його успіху досвід може бути застосованим для інших річок та територій України, також планується опитування населення як до впровадження проекту, так і після нього, щоб зрозуміти реальну його ефективність.

«Про перебіг проекту буде постійне інформування, а оскільки його анонсовано напередодні всесвітнього Дня води, то хочеться ще раз нагадати людям про важливість збереження якості води та турботу про наступні покоління», - завершила пані Наталія.

Останні новини Чернігівщини

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07 13:52

Наприкінці травня 2021 року на автодорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка міст через річку Лисогір поблизу села Олексинці був закритий на реконструкцію.

 Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн

Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн 13:40

Завдяки ювенальним прокурорам Чернігівщини розірвано договір та стягнуто кошти з недобросовісного постачальника пального для навчального закладу.

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці?

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці? 13:32

Відповідь на це питання отримали під час ділової гри «Підбір кадрів», участь в якій взяли керівники обласного центру зайнятості та його структурних підрозділів.

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів 13:24

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за вісім місяців поточного року надійшло близько 4,7 млрд грн від сплати податків і зборів.

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому 13:16

Чернігівською обласною прокуратурою подано апеляційну скаргу на вирок Менського районного суду від 06.09.2021, яким 27-річного мешканця м. Семенівка визнаного винуватим за п. 7 ч. 2 ст 115 КК України (умисне вбивство з хуліганських мотивів) та призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі.