В обласному центрі віршами і квітами вшанували пам'ять Великого Кобзаря
9 березня Чернігівщина разом із усією Україною та світовою спільнотою відзначає 204-ту річницю від Дня народження великого сина українського народу, геніального поета і художника, мислителя, світоча української нації Тараса Григоровича Шевченка.
Віддати данину шани і поваги Великому Кобзарю біля його пам’ятника на стародавньому Дитинці разом із громадою Чернігова зібралися голова обласної ради Ігор Вдовенко та його перший заступник Валентин Мельничук, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, заступник Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – керуючий справами виконкому Сергій Фесенко.
Учасники пам’ятного заходу згадали творчість та життя видатного українського поета і митця, які є маркером української ідентичності, найяскравішим виразником любові та відданості Батьківщині, символом одвічних прагнень нашого народу до волі, незалежності та щасливого життя.
У виконанні актриси обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка, заслуженої артистки України Наталії Максименко та актора обласного Молодіжного театру,заслуженого артисту України Олексія Биша прозвучали вірші Великого Кобзаря. А творчі колективи обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм: академічний український народний хор; капела бандуристів ім. О.Вересая та духовий оркестр виконалимузичні твори на слова Тараса Шевченка.
Уже другий рік поспіль за ініціативою громадських організацій «Батьківщина Молода» та «Ukrainians» до дня народження Тараса Шевченка проходить міжнародний флешмоб «GlobalShevchenko».Мета якого – вшанування пам’ять Великого Кобзаря та показ пам’ятників, встановлених по всьому світу та Україні на його честь, як свідчення визнання генія Шевченка, шани і любові українського народу до його творчості.
Тож усі присутні приєдналися до патріотичної акції та прочитали вірш «Чи ми ще зійдемося знову» (з циклу «В казематі»).
Після цього представники влади і громади поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Менська та Носівська громади співпрацюватимуть у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» 17:47
24 березня, в межах четвертої хвилі національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» Менську ТГ відвідала делегація з Носівської громади.
Обласна дитяча лікарня отримала допомогу від спортивного клубу «X-Line» 17:36
Днями матеріально-технічна база Чернігівської обласної дитячої лікарні поповнилася важливим обладнанням завдяки благодійному збору, який організували вихованці та команда спортивного клубу «X-Line».
Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів 15:21
27 березня відбудеться засідання регіональних зборів, на яких буде обрано представника від Чернігівської області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 17:03
Оперативники відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліцейські Корюківщини скерували до суду справу посадовиці, що обвнувачується у службовій недбалості на закупівлі укриттів 16:31
Слідчі Корюківського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно посадовиці виконавчої влади за неналежне виконання службових обов’язків, що призвело до завдання збитків у понад 700 тисяч гривень.