Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 03:27:32

Жінки складають більшість населення Чернігівської області

07.03.2018   09:37Агенцiя

Жінки складають більшість населення області (55%, або 559 тис.). У розрахунку на кожну тисячу жіночого населення в області припадає 832 чоловіки.

Чернігівська жінка одна з найстарших в Україні. Їй у середньому 46 років, тоді як середній вік чоловіка 40 років. Проживає вона переважно в міських поселеннях (64%). Городянка молодша за сільську жительку на 6 років (44 роки проти 50).
   
Середній вік сучасної нареченої – 30 років. Одружується вона  переважно з чоловіком старшим за себе. Першу дитину найчастіше жінка народжує у віці 20–24 роки. Проте в останні роки все більше жінок стають мамами в більш дорослішому віці (13% породіль у 2017р. були у віці старше 35 років). Кожну п`яту дитину в місті та кожну третю в сільський місцевості народжують жінки поза шлюбом.

Найактивнішою на ринку праці жінка є у віці 30–49 років. Традиційно вона надає перевагу зайнятості в освіті, охороні здоров`я та наданні соціальної допомоги.

За виконану роботу жінка отримує винагороду, яка в середньому нижче на 19% за винагороду чоловіків (у 2017 році – 5122 грн проти 6286 грн).  Адже «жіночі» професії поступаються в оплаті праці «чоловічим».

Сучасна чернігівчанка має вищий за чоловіка освітній рівень. Якщо серед учнів та слухачів професійно-технічних навчальних закладів хлопці складають дві третини, то серед студентів вищих навчальних закладів дівчат на чверть більше, ніж хлопців. Дівчата надають перевагу таким галузям знань, як освіта, культура і мистецтво, соціальні та поведінкові науки, журналістика, біологія, математика та статистика, соціальна робота. Більше половини аспірантів – жінки, троє з п’яти докторантів – також жінки.

Представниці слабкої статі в області, як і в Україні, витриваліші за чоловіків та живуть довше. На Чернігівщині середня очікувана тривалість життя при народженні жінки на 12 років більше, ніж чоловіка, та становить 77 років.


Головне управління статистики у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.