Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 січня, 12:43:09

Поліція закликає громадян до пильності через активізацію шахраїв

01.03.2018   07:32Агенцiя

Злочинці продовжують використовувати старі перевірені методи обдурювання громадян, хоча поліція регулярно попереджає про шахраїв.

Найпоширенішний різновид шахрайств – так зване телефонне (ваш син в поліції/потрапив у ДТП).

Аби не стати жертвою шахраїв, поліція радить громадянам дотримуватися наступних правил:

Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

Ніколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка представилася поліцейським, назвати прізвище, ім'я, по-батькові і дату народження затриманого або постраждалого родича. Практично в ста відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють.

Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини і перевірте інформацію.

Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.

Два таких випадки трапилися 27 лютого. Спочатку по допомогу до Чернігівського відділу поліції звернулась 80-річна жителька Чернігова, в якій просила вжити заходи до зловмисника, який зателефонував та повідомив, що її онук нібито потрапив до лікарні. Шахрай заволодів 6000 гривень. Гроші пенсіонерка віддала в руки невідомому, який представився кур'єром від онука. Зателефонувавши потім онукові, старенька дізналася, що з ним все гаразд.

Другий такий випадок травися цього ж дня. До Чернігівського відділу поліції звернулась чернігівка 1935 року народження і повідомила, що стала жертвою шахрая. Лиходій зателефонував і повідомивши, що її син нібито потрапив у ДТП, Піддавшись на обман, пенсіонерка віддала «посереднику» 30 тисяч гривень. І лише після цього жертва зателефонувала синові та дізналася, що з ним все гаразд і в ДТП він не потрапляв.

За даними фактами ведеться перевірка.

Хтось телефонує, що родича затримала поліція або він в лікарні після дорожньо-транспортної пригоди? Терміново вимагають гроші по телефону? Не піддавайтеся на обман – це шахраї. Не робіть жодних дій та негайно телефонуйте до поліції на «102» .


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Інвестиція в дитинство: як мікрогрант допоміг розвитку освітнього центру «Ідея»

Інвестиція в дитинство: як мікрогрант допоміг розвитку освітнього центру «Ідея» 10:33

«Ідея» – найбільший приватний заклад позашкільної освіти в Ніжині, який являє собою безпечне, комфортне та сучасне середовище для навчання та розвитку дошкільнят і школярів.

Погоджено виплати чернігівцям, житло яких постраждало внаслідок останніх ударів рф, на суму понад 2 млн грн

Погоджено виплати чернігівцям, житло яких постраждало внаслідок останніх ударів рф, на суму понад 2 млн грн 10:31

Рішеннями виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 15 січня погоджено чергові виплати власникам пошкоджених квартир і приватних житлових будинків унаслідок останніх ударів російської федерації по території міста Чернігова.

15 січня: цей день в Україні і світі

15 січня: цей день в Україні і світі 08:27

День 1422 Російська агресія - Day 1422 Russian aggression

Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40

Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.

За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35

У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини