Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 03:29:04

Менська громада продовжує роботу над Статутом

24.02.2018   10:55

23 лютого у Менській міській раді відбулося перше засідання робочої групи в форматі круглого столу з підготовки Статуту Менської об’єднаної територіальної громади.

Засідання пройшло під головуванням Першого заступника голови робочої групи Юрія Стальніченко, секретаря Менської міської ради.

Як зазначив Олександр Підгорний, керівник Ресурсного Центру з розвитку місцевої демократії: «Статут об’єднаної територіальної громади – це свого роду конституція для певної території. У статуті мають бути закладені основні принципи, за якими функціонує ОТГ, за якими влада співпрацює з громадою  та механізми відповідальності влади перед громадою».

Особливу цікавість для громадян повинен викликати розділ по Демократії участі. Це - Громадські слухання, Загальні збори за місцем проживання, Місцеві ініціативи, Електронні петиції, Громадські роботи, Органи самоорганізації населення.У Статуті ми передбачаємо таку статтю, як Рада Старост –для узгодження інтересів поселень, що входять до складу громади, попереднього розгляду проектів рішень ради громади у сфері бюджету, містобудування та надання згоди на розміщення об’єктів, що можуть суттєво вплинути на склад населення чи навколишнє природнє середовище.

Юрій Стальніченко розповів про перебіг роботи над Статутом: «Зараз ми розробили  структуру, потім працюватимемо над змістовою частиною. Безумовно, територіальна громада має мати якнайширші права, і статут має це зафіксувати, але не можна виходити за рамки чинного законодавства та Конституції. Бо ми можемо повернутись до ситуації, коли статут відмовлятимуться реєструвати, бо формально можуть бути такі підстави. Якщо ми говоримо про участь членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні, значить ми у статуті маємо опрацьовувати такі механізми, які би забезпечили участь жителів міста у самоврядуванні».

Наталія Дрозд,керівник Центру «Доброчин», акцентувала, що документ має бути простим, доступним та логічно структурованим. Більше уваги має бути зосереджено на участі громади у здійсненні влади. Ми виокремили окремим розділом поняття відповідальності. Громада вимагає чіткого фіксування своїх прав, а також відповідальності влади і виконання своїх зобов'язань.

Як громаді долучитись до створення статуту? На сьогодні на інформаційному порталі Менської міської ради створений  розділ «Запрошення до обговорення».Там розміщено проект Статуту до обговорення. Будь-який мешканець міста може надати свої пропозиції щодо Статуту. 

Продовження засідання робочої групи відбудеться за 2 тижні. Пропозиції та зауваження до проекту статуту на протязі 2 тижнів можна подавати до приймальні Менської міської ради або на електронну адресу radamena@gmail.com

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 22 нові випадки COVID-19

Виявлено 22 нові випадки COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 червня в області зафіксовано 22 нові випадки COVID-19.

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї 16:56

Цього тижня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи 16:47

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 червня в області першою та другою дозою щеплено 50 054 людини.

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах 15:10

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив дві поліцейські станції – у Чорнотичах Сосницької громади на Корюківщині та в Олишівській громаді Чернігівського району.

Спільні штабні тренування з питань цивільного захисту . ВІДЕО 14:53

Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну.