Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 13:31:23

Суд апеляційної інстанції підтримав позицію прокуратури області у питаннях застосування міграційного законодавства

05.02.2018   07:45Агенцiя

Пріоритетом у діяльності органів прокуратури області є стан додержання вимог національних та міжнародних нормативно-правових актів в місцях несвободи.

У зв’язку з оновленням міграційного законодавства, відсутності сталої практики його застосування прокуратурою області ще минулого року вживалися заходи реагування на забезпечення безумовного дотримання прав іноземців при їх затриманні з метою примусового видворення, поміщенні до пункту тимчасового тримання іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Особливу увагу приділено строкам тримання, своєчасному вжиттю заходів до видворення іноземних громадян за межі держави.

Разом з тим, при застосуванні положень Кодексу адміністративного судочинства України органами Державної прикордонної служби в області допущено низку порушень. Це зумовило втручання прокурора шляхом представництва інтересів держави, оскільки забезпечення законності становить беззастережний державний інтерес.

У документах прокурорського реагування, внесених передусім на виконання приписів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною 1997 року, керівництву Чернігівського прикордонного загону наголошено про неможливість поміщення і тримання іноземців у спеціальній установі без встановлення строку такого затримання.

Прокуратурою області в листопаді та грудні минулого року ще до набрання чинності змін до міграційного законодавства через бездіяльність службовців прикордонного загону та порушення інтересів держави подано до суду відповідні заяви та ініційовано розгляд справ адміністративного судочинства про визначення строків тримання іноземців в Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які судом безпідставно відхилені.

Однак безпосередньою участю в суді апеляційної інстанції доведено огрунтованість вимог прокурора. За принципової позиції Київським апеляційним адміністративним судом скасовано незаконне рішення суду першої інстанції та визнано за прокуратурою право на звернення до суду у справах вказаної категорії.

Наразі очікується розгляд та вирішення питання в суді першої інстанції, робота триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області
 

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ