Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:48:55

Місцева пожежна охорона - запорука безпеки у Менській ОТГ

31.01.2018   10:13

Забезпечення безпеки громадян – одне з надважливих завдань держави і органів влади. Тому створення загонів цивільної безпеки, муніципальної варти або поліції, пожежних команд на території громад є актуальним на сьогодні.

Менська громада після об’єднання була певною мірою забезпечена пожежною технікою і водіями. Але голова Геннадій Примаков зазначає: «Був повний безлад у системі забезпечення послугою. Там фермер пожежу тушить, там пожежна машина є, але немає бригади – тільки водій. В іншому селі сільська рада фінансує і розраховується з пожежниками. Все таке розбалансоване та хаотичне, що раптом якась надзвичайна ситуація, невідомо хто оперативно буде надавати допомогу».

Саме тому створення пожежної команди, яка до місця надзвичайної ситуації буде прибувати щонайдовше за 20 хвилин, стало одним із першочергових завдань Менської ОТГ. Починаючи з жовтня, громада стала учасником пілотного проекту щодо створення системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах, який реалізовувався на території області Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

І почалася робота над документами, програмами, розрахунками, у якій брали участь експерти Чернігівського ЦРМС, представники ДСНС у Чернігівській області та Менської громади. В результаті 30 грудня 2017 року були затверджені документи та положення про створення Комунальної установи "Місцева пожежна охорона" Менської міської ради Менського району Чернігівської області, а у січні 2018 року її було зареєстровано. До речі, Менська стала першою громадою Чернігівщини, де є власна пожежна частина.

У бюджеті громади на 2018 рік передбачено 1,3 млн. гривень на утримання та забезпечення діяльності пожежної команди. Бійці пожежної команди проходять спеціальне навчання ДСНС у Чернігівській області, тобто вони зможуть надавати послуги у надзвичайних ситуаціях ефективно та діяти професійно. Причому заплановано, що пожежну безпеку в громаді буде забезпечувати не тільки Місцева пожежна команда, а й добровільні пожежні дружини.

Місцева пожежна охорона нашої громади складатиметься з 3-х пожежних команд: №1 – смт.Макошине, №2 – с.Бірківка та с.Семенівка, №3 – с.Стольне, звідки вони доїжджають до всіх населених пунктів громади швидше, ніж за 20 хвилин. «Єдина проблема – це віддалені села Синявка та Городище. Але і цю проблему ми вирішуємо, шляхом розміщення пожежної команди у Стольному. Крім того, там поруч траса державного значення, а, отже, наші рятувальники зможуть оперативно надавати допомогу і під час ДТП на трасі,  - розповів Геннадій Примаков.  І додав, - жителі Менської громади повинні знати, що ми піклуємося за їхню безпеку, створюючи такі підрозділи, проводячи такі реформи».

Сформувавши команду рятувальників, Менська громада продовжує працювати над забезпеченням безпеки життя населення. Ще в листопаді 2017 року Менською міською радою прийнято рішення «Про організацію цивільного захисту», а протягом грудня та січня ряд цільових програм, завдяки яким громада зможе фінансувати найбільш важливі заходи, пов’язані із захистом населення.

У лютому планується завершити формування структури цивільного захисту громади, прийнявши положення «Про комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Менської міської об’єднаної територіальної громади».


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.