Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:54:48

Міський телеканал "Новий Чернігів" готується до мовлення в цифровому форматі

10.01.2018   11:05

Чернігівський муніціпальний телеканал працює в місті з грудня 91-го року. З 94 року має назву „Новий Чернігів”. Раніше телеканал мовив 17 годин на добу в обласному центрі, останні 12 років — 7 годин на добу і покриває 85 % території області. Крім того телеканал ретранслюють кабельні оператори, які мають 100 тисяч абонентів.

Про основні підсумки 2017 року та перспективи розвитку комунального телеканалу в 2018 році інформувала сьогодні на розширеній міській нараді директор підприємства Ольга Капустян.

2018 рік має стати переломним, вагомим в історії телеканалу. Планується отримання ліцензії на право мовлення в цифровому форматі  24 години на добу. Це відкриває нові перспективи для колективу і громади.

Для  телеканалу:
— Розширення штату, пошук і виховання нових професійних журналістів, ведучих, телеоператорів, інших творчих і технічних  спеціалістів;
— Створення нових ефірних проектів;
— Освоєння нової ефірної сітки  на 24 години щодоби;
— Відхід від часових обмежень при веденні актуальних ток-шоу, інших програм у прямому ефірі  (наприклад, як важко було підлаштовуватися під наш обмежений ефір колегам з інших регіонів при проведенні телемостів у прямому ефірі);

Все це передбачає координально новий підхід до організації виробничого процесу, навчання персоналу,  вдосконалення технічної бази, в тому числі придбання  обладнання  для переходу з аналогового тракту на цифровий в середині апаратно-студійного блоку телекомпанії та технічних засобів для доставки сигналу до телевежі (Чернігівської філії концерну РРТ).

Аудиторія, в свою чергу, отримає:
— повноцінний муніципальний телеканал з добовим мовленням;
— нові проекти, більше можливості брати в них участь;
— розміщення замовних матеріалів, в тому числі реклами, в більш широкому діапазоні
— online трансляцію протягом 24 годин на добу замість кількох годин;

Телебачення залишається головним джерелом новин як на загальнонаціональному, так і регіональному рівні.  На регіональних телеканалах новини дивляться порядка 40%, на  інтернет-сайтах — 31%.

Щороку зростає частка інтернет-користувачів. На кінець 2017 року вона складає 77% населення України, з них 58% користуються  інтернетом щодня. В містах ці показники значно вище. Телеканал „Новий Чернігів”  минулого року оновив свій сайт згідно з сучасними технічними умовами, новітніми тенденціями і планує в  цьому році  зв’язати його з інтернет-ресурсом міської ради (такими, як основний сайт міськради, туристичний сайт).

Після запровадження обмеженого доступу до ряду російських Інтернет ресурсів, значно скоротилася аудиторія російських соціальних мереж – Одноклассники та Вконтакте, відповідно, частка тих, хто використовує ці мережі для отримання новин також знизилась.

Крім цього, спостерігається зниження рівня користування мережею Twitter порівняно з даними минулого року. Аудиторія користувачів Facebook значно зросла: з 27% у 2015 році до 43% у 2017. Значно збільшилась вона і на сторінці „Телеканал „Новий Чернігів” на ФБ.  Тут ми розміщуємо оперативну інформацію та зйомки, цікаві для громади, до виходу в ефір, анонсуємо авторські проекти, прямі ефіри і т.ін. 

Відсоток респондентів, які користуються Facebook  для отримання новин,  поміж інших соціальних мереж, істотно зріс з 2015 року: з 12% до 31%  у 2017 році.

У листопаді  минулого року прийнята новаПРОГРАМА підтримки та розвитку  підприємства в період провадження цифрового мовлення на 2018-2020 роки.  Основне навантаження, в тому числі  фінансове, передбачено на цей рік, на три роки  — 13 млн. з бюджету, 7 млн.800 тис. грн. — власні кошти підприємтсва.

Окрім революційних кроків у розвитку муніціпального телеканалу цей рік передбачає серйозну підготовку  до презедентських і парламетських виборів. В інформаційному просторі ми зможемо відчувати підготовку вже в цьому році, особливо в другій його половині. Завдяки цьому, а також іншій системній роботі, телеканал планує суттєво збільшити свій дохід рекламних послуг і процент самоокупності.

-  Я зупинилася на основних етапах діяльності нашого підприємства в цьому році і тенденціях розвитку мас-медійного ринку. Зрозуміло, що муніципальний телеканал і надалі працюватиме в інтересах чернігівської громади. Нема напрямку діяльності, тем, які б були поза уваги нашого телеканалу. Вдячна всім за розуміння, участь в піготовці новин і передач, коментарі та роз’яснення журналістам і глядачам. Запрошую до участі в наших проектах —  існуючих і нових. І дивіться нас в ефірі, підписуйтесь на телеканал „Новий Чернігів” у соцмережах - сказала Ольга Капустян.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.