Справа честі: як область реагуватиме на крадіжку культурних пам’яток? ВІДЕО
— Ображено всю громаду Чернігівщини. І якщо ми так це залишимо, то тим самим начебто даємо згоду на колективний вандалізм! — наголосила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова під час наради з приводу викрадення у Чернігові пам’ятників видатним письменникам.

Нагадаємо, 31 грудня з історичної частини міста зник бюст Олександра Пушкіна, який був встановлений ще у 1900 році.
А 18 грудня бронзове погруддя вкрали з могили українського письменника Михайла Коцюбинського, що на Болдиній горі. Пам’ятник вагою понад сто кілограмів був встановлений у 1955 році.
Стратегія пошуку
За фактами злочинів порушено кримінальні провадження. Однак, значно гальмуватиме слідство те, що пам’ятки не мають ні балансоутримувача, ні експертної оцінки вартості.
Першочерговим завданням для правоохоронців є контроль місць прийому та збуту кольорових металів на Чернігівщині та в сусідніх областях.
Департамент культури і туризму, національностей та релігій ОДА уже направив відповідний лист про факт злочину до профільного міністерства. Зниклі пам’ятки мають внести до загального реєстру.
— Важливо, аби громада Чернігівщини об’єдналася навколо цього питання. Представники ЗМІ та інститутів громадянського суспільства мають зайняти активну позицію і навіть супроводжувати слідство, — зауважив в.о голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.
Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони пам'яток історії та культури має намір надати розголосу цим подіям у мистецьких колах.
Відповідну заяву вже зробила й нардеп Анна Романова.
Варто зазначити, що прояви вандалізму зафіксовані не вперше.
Тактика подальших дій
Облдержадміністрація має намір детально вивчити стан захищеності й інших пам’яток культури, яких в області налічується чимало.
Для початку, райдержадміністрації, міста обласного значення та ОТГ повинні провести інвентаризацію монументальних об’єктів. Це дасть змогу включити їх у маршрути патрулювання поліції.
На порядку денному — цілодобове освітлення (відеонагляд) та чергування додаткового наряду поліції охорони біля потенційних об’єктів під загрозою.
Про подальше планування роботи та хід слідства із зазначених резонансних справ буде повідомлено додатково під час прес-брефінгу в облдержадміністрації. Слідкуйте за анонсами!
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.