З 1 січня в Україні підвищується мінімальна заробітна плата і мінімальний посадовий оклад
"Мінімалка" у 2018 році з січня становитиме: у місячному розмірі - 3723 гривні; у погодинному розмірі - 22,41 гривні.
У 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме:
з 1 січня - 1700 грн;
з 1 липня - 1777 грн;
з 1 грудня - 1853 грн.
Прожитковий мінімум для осіб, які вратили працездатність, - мінімальна пенсія - становитиме:
з 1 січня - 1373 грн;
з 1 липня - 1435 грн;
з 1 грудня - 1497 грн.
Мінімальний посадовий оклад - тарифна ставка - встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
При цьому зарплата вчителів має зрости на 25%. Це закладено у зведений бюджет освіти на 2018 рік.
З 1 січня 2018 року посадові оклади військовослужбовців залежатимуть від прожиткового мінімуму і збільшаться у 4,5 рази.
Очікується, що зростуть і виплати військовим пенсіонерам через перерахування пенсій. Прем'єр-міністр України Володмир Гройсман переконаний, що з 1 січня 2018 року виплати військовим пенсіонерам зростуть у середньому на 1,5 тис. грн.
Також з цього року вступають у силу певні норми пенсійної реформи. Зокрема, збільшення страхового стажу почнеться з 1 січня 2018 року. Про це раніше заявляв міністр соціальної політики Андрій Рева.
Зокрема, на пенсію за віком в 60 років можна буде виходити тим, хто має 25 років страхового стажу. В 65 років - тим, хто на 1 січня 2019 року матимуть 15 років страхового стажу, у 63 роки - тим, хто матиме від 15 років, але не матимуть 25 років страхового стажу.
Останні новини Чернігівщини
Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19
А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».
Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14
Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:13
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.
4 березня: цей день в Україні і світі 09:11
День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression
Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59
Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.