Псалтир 1893 року вилучили у пункті пропуску на Чернігівщині
Раритетну книгу намагався вивезти за межі України через автомобільний пункт пропуску 55-річний громадянин Росії. Про це повідомили у Чернігівській митниці ДФС.
Порушення виявили співробітники митниці при проведенні спільного з прикордонниками контролю. Автомобіль, в якому слідував даний громадянин, перетинав кордон по смузі «зеленого» коридору. Тобто, користуючись перевагами спрощеного порядку, громадянин намагався уникнути митного контролю.
Псалтир знаходився у багажному відділенні транспортного засобу в картонній коробці поміж інших книжок, які не мають ознак старовини.
Натомість, Псалтир має явні ознаки історичної цінності – вік його налічує 124 роки. Книга розміром 25х19 см надрукована у видавництві Києво-Печерської Лаври старослов’янською мовою орієнтовно у 1893 році. Має механічні пошкодження.
Співробітники митниці склали протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України.
Історико-культурну цінність та точний вік видання визначатимуть експерти.
Останні новини Чернігівщини
Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45
Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.
Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03
В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.
Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35
Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!
В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44
«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.
У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42
У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.