Поліція Чернігівщини радить виконувати фінансові операції виключно в банківських установах
Шахраї дзвонять людям різного віку та повідомляють, що з банківським рахунком виникли якість проблеми. Для їхнього усунення клієнт має продиктувати термін дії картки та захисний код на її зворотному боці. Отримавши секретні дані, шахраї знімають останні гроші та зникають.

На жаль, частина людей одразу виконує вимоги невідомої людини. Це при тому, що шахраї дзвонять не зі спеціальної «гарячої» лінії чи стаціонарного номера, а з якогось мобільного оператора. Ніколи не називають клієнта на ім'я та не знають яка сума лежить на рахунку. Якщо ж людина каже, що прийде у відділення, то шахрай кидає слухавку, бо справжні банківські працівники ніколи не уточнюють інформацію телефоном.
2017 рік приніс чимало клопоту в родини, якім дзвонили шахраї. Особливо, якщо ті представлялися менеджерами банків, адже зараз кожен українець є клієнтом того чи іншого банку. Тож не дивно, що продиктувавши секретну інформацію з банківської картки, 60-річна прилучанка недорахувалася 15 тисяч гривень, козельчанка – 7 тисяч гривень, чернігівка 9,5 тисячі гривень, у жительки Семенівки зникло майже 5 тисяч гривень, а на Варвинщині жінка втратила понад 12 тисяч гривень. І так щоденно у різних районах Чернігівської області, з різними соціальними, віковими та гендерними категоріями.
Усе до останньої копієчки шахраї знімають за кілька хвилин. Для цього їм достатньо знати лише змусити вас повірити в їхню легенду та дізнатися цифри зі звороту картки. З огляду на те, що найчастіше на Чернігівщині дурять саме власників банківських карток, поліція радить користуватися наступними порадами:
· Не повідомляйте дані доступу до вашої картки через інтернет-банкінг(ваші логін і пароль на сайті банку).
· Не повідомляйте ваші персональні дані (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам.
· Не розголошуйте коди, що приходять вам на мобільний номер. Не набирайте на телефоні невідомі вам комбінації цифр.
· Здійснюйте будь-які операції у відділеннях банків, адже банкомати захищені від встановлення зчитувальних пристроїв та інструментів, які блокують картку чи видачу готівки.
· Дізнайтеся телефон «гарячої лінії» банку та у разі необхідності телефонуйте. Чим швидше повідомите справжніх співробітників, тим менше шансів у шахраїв зробити свою чорну справу.
Передавайте ці поради вашим рідним та близьким, адже разом ми можемо зробити використання банківських карток комфортним та безпечним.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).