Система моніторингу громадського транспорту Чернігова потребує термінового налагодження
Система моніторингу громадського транспорту, яку встановили 2017 року у Чернігові, коштувала місту 217510 грн. за 100 транспортних одиниць. Наразі вона потребує або ж сервісного обслуговування у рамках 12-місячного терміну безкоштовної гарантії, або ж підвищення відповідальності з боку перевізників.

Про це заявили активісти під час прес-конференції «Чи реально зробити громадський транспорт зручним за бюджетні кошти?».
Активісти проаналізували роботу громадського транспорту за допомогою системи моніторингу 5 грудня 2017 року (час: 15:45 – 16:00) і прийшли до висновку, що майже на всіх міських маршрутах не вистачає необхідної кількості транспортних засобів. Тобто на 20-30%, як мінімум, менше транспортних засобів на лінії, аніж це зазначено в договорі.
Зі слів перевізників, це проблема в компанії «Дозор». Тож, виходить, що більшість систем спостереження у громадському транспорті потребує ремонту, або навіть заміни, через неповноцінне функціонування gps-системи.
У результаті дослідження неоднократно було помічено відображення недійсної інформації щодо транспортних засобів на лінії. Наприклад, на лінії автобус працює, а система його «не бачить». Або ж, навпаки, система показує неіснуючі транспортні засоби.
Дану ситуацію з роботою системи GPS-моніторингу прокоментував представник Комунального підприємства «Чернігівське тролейбусне управління» Микита Вікторов:
«Завдяки gps-системи моніторингу Комунальне підприємство отримало ефективний інструмент контролю за виконанням графіку руху водіями. Раніше цього не було. І часто траплялись випадки, коли водії їздили як хотіли і тим самим порушували всі графіки.
Наші автобуси і тролейбуси всі обладнані трекерами. Але дійсно, інколи з вини комунального підприємства відбуваються збої в системі моніторингу. Це може бути, наприклад, коли диспетчер не змінює прив’язку транспортного засобу до маршруту. Тобто коли тролейбус знімається з одного маршруту і пускається на інший, де потрібна заміна з технічних причин.
Також такі проблеми можуть бути з вини самого оператора. Інколи втрачається сам зв’язок трекера з сервером. Також були проблеми з самими трекерами – вони виходять з ладу».
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.