Скористатися схемним податковим кредитом – не вдасться
В Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомляють, що деякі підприємства реального сектору економіки допускають формування фіктивного податкового кредиту та отримання неправомірної вигоди. Таких ділків викривають аудитори фіскальної служби в ході проведення відповідних заходів.
Так, при проведенні перевірки було викрито сільгосппідприємство «Н», яке у взаємовідносинах з ТОВ «Є» сформувало податковий кредит, нібито в результаті придбання товару за номенклатурою «Шрот соняшниковий».
Перевіркою встановлено, що первинні документи (договір та специфікації до нього, видаткові накладні, товарно - транспортні накладні, платіжні доручення) та податкові накладні підписано директором ТОВ «Є», який водночас значився і директором цього підприємства, і головним бухгалтером, і засновником одноосібно. При цьому, його, як директора підприємства, було притягнуто до кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.
Як зясувалося, директор очолював вищезгадане підприємство формально та документів із фінансово-господарської діяльності не підписував. А отже, первинні документи, договори та податкові декларації з моменту створення підприємства є недійсними, а підприємство - фіктивним.
За результатами перевірки було зменшено суму податкового кредиту, та як наслідок, донараховано близько 100 тис. грн. ПДВ.
Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.